Lech Poznań Wisła Kraków 2:0. Oceniamy lechitów po meczu

Lech Poznań Wisła Kraków 2:0. Oceniamy lechitów po meczu Maciej Urbanowski
2:0 pokonał w środę w Poznaniu Lech Poznań Wisłę Kraków. Jak grali zawodnicy Kolejorza?

Maciej Gostomski - 4
Nie popisał się w sytuacji z 20 min, kiedy niepotrzebnie wychodził z bramki i został uprzedzony przez Sarkiego. Poza tym niemal bezrobotny. Wisła nie potrafiła strzelić w kierunku bramki Lecha

Marcin Kamiński - 5
Kiedyś częściej wychodził do przodu. Dziś był skoncentrowany przede wszystkim na defensywie. Przy stałych fragmentach nie potrafił przebić się przez obrońców Wisły

Luis Henriquez - 3
Niechlujny, niedokładny, zwalniał grę. Nie czuł piłki, o czym świadczy błąd przy ustawieniu w pierwszej połowie. Na szczęście lot futbolówki źle obliczył też Sarki i nie wykorzystał błędu Panamczyka

Łukasz Trałka - 4
Grał za wolno. Powinien po odbiorze szybciej i celniej konstruować ataki poznaniaków. W sumie bezbarwny występ, choć jedno zagranie piętą było bardzo widowiskowe

Darko Jevtić - 4
Był znakomity w meczu z Zawiszą, tym razem grał dwie klasy gorzej. Mało biegał, nie był kreatywny, no i zmarnował rzut karny

Gergo Lovrencsics - 5
Biegał starał się, ale był nieskuteczny. na duży plus można zaliczyć mu to, że wywalczył rzut karny. Miał jednak zbyt dużo strat i nieprzemyślanych podań

Kasper Hamalainen - 5
Po zmianie Sadajewa, znów zagrał na środku ataku i pokazał, że na tej pozycji traci sporo ze swoich walorów. Miał dwie dobre sytuacje w pierwszej połowie i obie zmarnował.

Muhamed Keita - 4
Ten chłopak ma potencjał, ale kiedy wreszcie nam go pokaże? Umie szybko biegać, ale jest niestety bardzo chaotyczny. Sytuacja z 18 minuty pewnie długo będzie mu się sniała po nocach. To powinien być gol

Zaur Sadajew - bez oceny
Grał niespełna kwadrans i raz groźnie strzelił. Niestety musiał zejść z powodu kontuzji

Szymon Pawłowski - 8
Najlepszy gracz na boisku. Strzelił nie tylko dwa gole, ale potrafił dobrze rozegrać piłkę i nie bał się dryblować. Na jego grę przyjemnie było patrzeć.