Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Lekka atletyka: Stefanowicz i Kulka zwycięzcami Biegu Niepodległości

Radosław Patroniak, Wojciech Kuźlan
W środowym Biegu Niepodłegłości wzięło udział ponad 1500 zawodników i zawodniczek
W środowym Biegu Niepodłegłości wzięło udział ponad 1500 zawodników i zawodniczek Fot. Wojciech Kuźlan
Po raz piąty w Luboniu odbył się Bieg Niepodległości. Na starcie stawiło się ponad 1,5 tys. osób, w tym wielu znanych biegaczy.

Impreza z roku na rok zyskuje na popularności i przyciąga co raz większe rzesze miłośników biegania nie tylko z podpoznańskiej gminy. 11 listopada stał się dla wielu biegaczy ważną datą nie tylko ze względu na rocznicę odzyskania niepodległości, ale także za sprawą lubońskich zawodów, które na stałe zagościły w kalendarium sportowych wydarzeń.

W biegu ulicami miasta na dystansie 10 kilometrów wzięło udział w sumie 1592 zawodników. Trasę wyścigu uczestnicy musieli pokonać w przeciągu półtorej godziny. Pośród nich Monika Stefanowicz, mistrzyni Polski w maratonie, zawodniczka Wojskowego Klubu Sportowego Grunwald, która planuje w przyszłym roku wziąć udział w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro (minimum wypełniła podczas tegorocznych MP).

– Na trasie panowały bardzo ciężkie warunki ze względu na silny wiatr. Myślałam, że osiągnę nieco lepszy czas, ale i tak jestem zadowolona ze swojego występu. Bieg Niepodległości trzeba po prostu zaliczyć – komentuje zawodniczka, która z czasem 34 minuty i 49 sekund zajęła pierwsze miejsce.

Oprócz profesjonalnych sportowców i amatorów biegania, w wyścigu wystartowali również były prezydent Poznania Ryszard Grobelny, burmistrz Lubonia Małgorzata Machalska, czy były piłkarz Lecha Poznań Piotr Reiss. Pierwsze miejsce zajął długodystansowiec Szymon Kulka z Ropy z czasem 30, 17 min., a niecałe pół minuty później, na metę wbiegł Błażej Brzeziński ze Śląska Wrocław.

- Bardzo nas cieszy, że kolejna edycja Biegu Niepodległości cieszyła się tak dużym zainteresowaniem. Sądzę, że to dobra promocja zarówno dla miasta Luboń, jak i okazja do zachęcenia kolejnych osób do biegania. Jednak nie można zapominać, że przede wszystkim jest to rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Poprzez wydarzenie chcemy przyczynić się do aktywnej promocji patriotyzmu – mówi Adam Chudzicki, członek stowarzyszenia Luboński Klub Biegacza oraz dyrektor lubońskiego biegu.

Tuż przed rozpoczęciem wyścigu wszyscy obecni zawodnicy, oraz kibice odśpiewali wspólnie hymn narodowy. Wielu uczestników biegło z polskimi flagami, oraz w biało-czerwonych barwach. Luboński Bieg Niepodległości stał się kolejnym przykładem jak radośnie można celebrować Święto Niepodległości.

Chcesz skontaktować się z autorem informacji? [email protected]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski