Po raz kolejny w leszczyńskim Zaborowie dziki rozryły murawę boiska Orlik. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji chce zbudować wokół boisk panelowe płoty, które uniemożliwią przejście zwierzętom.

Chociaż boiska w Lesznie są otoczone płotem, pod koniec listopada dziki po raz kolejny udowodniły, że nie stanowi on dla nich żadnej przeszkody i rozryły murawę, którą naprawiono zaledwie tydzień wcześniej. Zniszczenia po pierwszych dwóch wizytach kosztowały miasto ponad 10 tysięcy złotych.

Wizyty dzików zaczęły się w tym roku i mogą mieć związek z oddaniem nieopodal orlika nowej drogi – S5. Wcześniej takich wizyt na zaborowskim zespole boisk nie było.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wie już, jak musi zabezpieczyć się przed intruzami.

- Dzików w tej okolicy jest bardzo dużo. Potwierdzają to kierowcy i rolnicy. Jedyna skuteczna zapora to solidny płot panelowy. Dodatkowo musi być zamocowany nie tylko na słupkach, ale też na betonowym fundamencie, który uniemożliwi podkop. Takie rozwiązanie zastosujemy wokół każdego z trawiastych boisk – mówi Sławomir Kryjom, dyrektor MOSiR w Lesznie.

Koszt grodzenia boisk będzie niższy niż zamontowanie takich płotów wokół całej działki. Murawy w części mają już właśnie takie ogrodzenie, konieczne jest jego uzupełnienie z dwóch stron. Ośrodek sportu szuka właśnie firmy, która podejmie się szybko realizacji zlecenia. Dopiero po budowie ogrodzeń MOSIR zleci naprawy murawy. Chce mieć pewność, że po wydatkowaniu pieniędzy nie dojdzie do kolejnych zniszczeń.

Zobacz zdjęcia:
Zobacz galerię

Zobacz też:

Białogard: dziki sieją postrach na działkach - zobacz wideo:

źródło: gp24.pl/x-news.pl.

Źródło - Leszno.NaszeMiasto.pl: Nowe płoty zatrzymają dziki niszczące boiska w Zaborowie?