Maciej Gajos: Powinniśmy dać z siebie więcej

Karol Maćkowiak

Maciej Gajos: Powinniśmy dać z siebie więcej ©Grzegorz Dembiński

- Nie ma co zganiać tego, że przegraliśmy na sytuację kadrową. Była taka a nie inna i nic tego nie zmieni. Ci zawodnicy, którzy wyszli na boisko powinni dać z siebie więcej - stwierdził Maciej Gajos po meczu ze Śląskiem Wrocław (0:1).

Podopieczni Urbana przez większość meczu piłkę mieli przy nodze (55% posiadania) atakowali bez konceptu, ich gra przypominała bicie głową w mur. 39 dośrodkowań nie przyniosło żadnego wymiernego efektu, podobnie jak 8 rzutów rożnych.

- Śląskowi dobrze ułożył się mecz, po strzeleniu gola mogli się cofnąć i liczyć na kontry. My do przerwy nie stworzyliśmy sobie klarownych okazji do zdobycia bramek. Było sporo wrzutek w pole karne, to jednak nie przynosiło odpowiedniego efektu - powiedział Gajos po meczu z wrocławianami.
    - Dopiero w końcówce pojawiły się celne strzały. Mimo to piłka nie chciała wpaść do bramki. Czasem bywało tak, że jedna, dwie okazje nam wystarczały do zdobycia gola - dodał pomocnik Kolejorza. Lechici do spotkania ze Śląskiem przystępowali po przerwie na mecze reprezentacji i przeciwko wrocławianom nie mogli złapać odpowiedniego rytmu, ich akcjom brakowało tempa, piłkarze nie rozumieli się najlepiej.

Sytuacje, kiedy gubili piłkę, zagrywali niecelnie były nader częste. Potwierdza to także pomocnik Lecha Poznań.

- Nie czuliśmy siebie nie boisku, nie potrafiliśmy przewidzieć tego, co może zrobić kolega. Nie graliśmy w ciemno, a jak przeciwnik jest dobrze ustawiony to trzeba grać szybko, na jeden, dwa kontakty. Nam tego zabrakło - zauważył przytomnie Gajos, który nie chciał jednak wprost przyznać, że przyczyną takiego stanu rzeczy jest fakt, że w tygodniu drużyna nie trenowała w pełnym składzie przez zgrupowania reprezentacji.

- Każdy chciałby grać w reprezentacji swojego kraju, więc to nie może być wymówka dla naszych słabszych wyników w lidze - uciął temat ofensywny pomocnik Kolejorza.