Mariano Navone triumfatorem Enea Poznań Open 2023!

Redakcja
Navone za zwycięstwo w Enea Poznań Open 2023 otrzymał 100 punktów do rankingu ATP, co pozwoli mu się przesunąć do drugiej setki tenisowego rankingu. Otrzymał także czek w wysokości 16 020 euro.Więcej zdjęć --->Waldemar Wylegalski
Argentyńczyk Mariano Navone pierwszy raz w karierze wygrał turniej rangi ATP challenger. W finale Enea Poznań Open 2023 pokonał na korcie centralnym wypełnionego po brzegi Parku Tenisowego Olimpia Chilijczyka Tomasa Barriosa Verę 7:5, 6:3. Pierwszy raz w trzydziestoletniej historii poznańskiej imprezy w decydującym pojedynku spotkało się dwóch zawodników z Ameryki Południowej, mamy też pierwszy triumf Argentyńczyka.

W ubiegłym roku Tomas Barrios Vera przegrał w finale Poznań Open z Francuzem Arthurem Rinderknechem. Tym razem Chilijczykowi również nie udało się sięgnąć po najwyższe trofeum w stolicy Wielkopolski. Mariano Navone zrewanżował się starszemu rywalowi za tegoroczną porażkę w chilijskim Vina del Mar. Wówczas to Barrios Vera wygrał w trzech setach w drugiej rundzie chilijskiego challengera.

Barrios Vera w drodze do finału stracił dwa sety - w ćwierćfinale z Ulisesem Blanchem i w półfinale ze Zdenkiem Kolarem. Chilijczyk w czterech meczach spędził na korcie 8 godzin i 43 minuty. Podobny bilans miał Navone, który partię gubił w pierwszej rundzie z Federico Corią i w ćwierćfinale z Manuelem Guinardem. Argentyńczyk spędził na korcie 8 godzin i 21 minut, czyli zaledwie o nieco ponad 20 minut mniej od swojego finałowego przeciwnika.

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]