Marika Chrzanowska, florecistka KU AZS UAM Poznań zdobyła brązowy medal mistrzostw świata

LUMAR
Polskie florecistki na podium
Polskie florecistki na podium International Fencing
Polskie florecistki zdobyły brązowy medal na mistrzostwach świata juniorek w szermierce, które rozgrywane są w Taszkiencie. Polski zespół walczył w składzie: Marika Chrzanowska (KU AZS UAM Poznań), Julia Walczyk (Zjednoczeni Pabianice), Anna Szymczak (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) oraz Martyna Długosz (MKS Kusy Szczecin).

Dzięki rozstawieniu z numerem czwartym, Polki rozpoczęły zmagania w 1/8 finału. Ich pierwszymi rywalkami były Chinki, które biało-czerwone pokonały 45:43. W ćwierćfinale nasze reprezentantki spotkały się z Węgierkami, z którymi wygrały 45:40. Najsilniejszymi przeciwniczkami okazały się Włoszki (późniejsze triumfatorki turnieju), którym w półfinałowym pojedynku Polki uległy 35:45.

W meczu o brązowy medal, biało-czerwone walczyły z Rosjankami. Decydującym momentem tych zmagań było doprowadzenie do siedmiopunktowej przewagi przez Marikę Chrzanowską (KU AZS UAM). Polki zwyciężyły ostatecznie 45:41. Pierwsze miejsce zajęły Włoszki, które w finale pokonały Amerykanki.

Marika Chrzanowska jest studentką I roku Wydziału Prawa i Administracji na poznańskim UAM. Zawodniczka KU AZS UAM w ubiegłym roku zdobyła brązowy medal młodzieżowych mistrzostw Europy i od początku tego sezonu wykazuje się znakomitą formą. W grudniu podczas zawodów z cyklu Pucharu Świata Juniorek w Lyonie uplasowała się na szóstej pozycji, a w marcu wraz z koleżankami zajęła drugie miejsce w turnieju drużynowym Pucharu Świata Juniorów w Belgradzie.

W rywalizacji indywidualnej juniorów Bartosz Cegielski z AZS AWF Poznań zajął 11. miejsce.