Mateusz Możdżeń: pretensje możemy mieć tylko do siebie. Piłkarze Lecha po meczu z Polonią

LEM
Mateusz Możdżeń
Mateusz Możdżeń archiwum
Z Mateuszem Możdżeniem z Lecha Poznań rozmawia Maciej Lehmann

W kontekście walki o mistrzostwo Polski piatkowy wynik 0:1 z Polonią chluby wam nie przynosi
Mateusz Możdżeń: Niestety to racja. Przegraliśmy pierwszy mecz w tej rundzie, ale w sumie była to już czwarta porażka na własnym boisku z rzędu. Ta ostatnia przegrana bardzo boli, bo zupełnie inaczej wyobrażaliśmy sobie wynik starcia z Polonią. Pretensje możemy mieć tylko do siebie, bo w tym meczu chyba każdy miał jakąś sytuację, a jednak nie potrafił jej wykorzystać

Bramki na Bułgarskiej są chyba zaczarowane. Strzelaliście ponad 20 razy, ale większość tych uderzeń było niecelnych.
Mateusz Możdżeń: Niestety w kilku przypadkach myliliśmy się o centymetry i to jest najgorsze.

Tych sytuacji, w których Pawełek miał szanse popełnić błąd było jednak za mało.
Mateusz Możdżeń: Tak, bo te strzały, które były celne groźne nie były. Nie latwo było jednak przebić ten mur. Wiadomo było, że Polonia zagęści środek pola i wystawi pięciu obrońców. Właściwie przez cały mecz mieliśmy dużą przewagę, ale zabrakło tej przysłowiowej kropli nad i.

Co czuliście w drugiej połowie? Czas uciekał, sytuacje były marnowane, pojawiły się wątpliwości, że tego meczu nie da się wygrać?
Mateusz Możdżeń: Trzeba by zapytać moich kolegów, bo ja mogą powiedzieć, że nigdy nie rezygnuję z wygranej. Bramki można zdobyć w drugiej i trzeciej minucie doliczonego czasu gry i zainkasować trzy punkty.Dlatego chyba nikt nie myślał o rezygnacji. Do końca graliśmy o pełną pulę.

Ekstraklasa: Wszyscy znów grali dla Lecha Poznań

Polonia miała szczęście czy wam zabrakło konsekwencji?
Mateusz Możdżeń: Na pewno i jedno i drugie. Staraliśmy się nie popełnić tych samych błędów, jak w poprzednich przegranych meczach u siebie ale znów nie wyszło.