Medyk Konin - Górnik Łęczna 2:1. Mistrzynie Polski bez porażki w sezonie

Krzysztof Maciejewski
archiwum
Zakończyły się rozgrywki ekstraligi piłki nożnej kobiet. Piłkarki Medyka Konin, które 21 maja zapewniły sobie czwarty z rzędu oraz czwarty w historii klubu tytuł mistrzyń Polski, w ostatnim meczu pokonały w sobotę przed własną widownią na stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego wicemistrza kraju Górnika Łęczna 2:1 (0:1), raz jeszcze udowadniając, która z drużyn jest najlepsza w Polsce.

Zespół Medyka prowadzony przez trenera Romana Jaszczaka, zarazem prezesa klubu, nie poniósł w sezonie ani jednej porażki odnosząc 25 zwycięstw orz dwa spotkania remisując. Piłkarki Medyka zdobyły 77 punktów przy imponującym bilansie bramek 138:15!
Sobotnie spotkanie było wyrównane. Prowadzenie dla Górnika zdobyła w ostatniej minucie pierwszej połowy Emilia Zdunek. Bramki dla mistrzyń Polski, które w końcowej tabeli wyprzedziły drużynę z Łęcznej o dziewięć punktów zdobyły Paulina Dudek (66) oraz w ostatniej minucie Agata Guściora.

Piłkarki Medyka reprezentować będą Polskę w rozgrywkach Ligi Mistrzyń.

W środę 31 maja w Radomiu (początek godz.18, Medyk Konin i Górnik Łęczna zmierzą się po raz kolejny, tym razem w finale Pucharu Polski. Podopieczne Romana Jaszczaka będą bronić trofeum, które mogą zdobyć po raz ósmy w historii klubu i piąty z rzędu.
Medyk Konin – Górnik Łęczna 2:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Emilia Zdunek (45), 1:1 Paulina Dudek (66), 2:1 Agata Guściora (90)
Medyk: Monika Sowalska – Maria Ficzay, Dagmara Grad, Paulina Dudek, Aleksandra Sikora, Sandra Sałata, Agata Guściora – Anastasija Szuppo, Katarzyna Daleszczyk (10. Anastasija Charlanowa) - Liliana Kostowa, Anna Gawrońska (82.Radosława Sławczewa).