Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mieszkańcy Rataj wybrali wariant strefy płatnego parkowania. Będzie kolejne głosowanie

Nicole Młodziejewska
Nicole Młodziejewska
Strefa ma rozwiązać problem zatłoczonych parkingów na ratajskich osiedlach
Strefa ma rozwiązać problem zatłoczonych parkingów na ratajskich osiedlach Adam Jastrzębowski/Robert Woźniak
Zakończył się kolejny etap prac nad Spółdzielczą Strefą Parkowania. Mieszkańcy części poznańskich Rataj dokonali wyboru spośród trzech zaproponowanych wariantów stref. Teraz niektórych z nich czeka kolejna ankieta, która rozstrzygnie, czy i na jakich zasadach parkowanie w tej części miasta będzie płatne.

Przypomnijmy, że Spółdzielnia Mieszkaniowa Osiedle Młodych w Poznaniu na podstawie konsultacji społecznych zaproponowała trzy możliwe warianty funkcjonowania strefy. W dwóch nich strefa czynna byłaby całą dobę, 7 dni w tygodniu. W jednym z nich strefa nie obowiązywałaby w niedziele i święta.

Czytaj więcej o strefie płatnego parkowania na Ratajach:

Teraz znane są wyniki pierwszej ankiety przeprowadzonej na początku kwietnia. Wyniki jasno wskazują, że mieszkańcy zdecydowali się na wariant nr 3., który zakłada SSP bez opłat w niedzielę i święta.

W pierwszej kolejności strefą objęte ma zostać os. Piastowskie. Jednak o tym, czy SSP zostanie wprowadzona na danym osiedlu zdecydują jego mieszkańcy w tzw. drugiej ankiecie, która przeprowadzona zostanie już tylko wśród mieszkańców tego osiedla.

– Spółdzielnia wdrożyła dwuetapowy sposób podjęcia decyzji w sprawie Spółdzielczej Strefy Parkowania, ponieważ uważamy, że o zasadach strefy powinni byli zdecydować wszyscy mieszkańcy spółdzielni, jednak, czy wprowadzić ją na danym osiedlu – wyłącznie jego mieszkańcy. Z racji tego, że mieszkaniec np. os. Orła Białego będzie mógł darmowo parkować np. na os. Piastowskim i odwrotnie, konieczne było, by on również wypowiedział się w pierwszej ankiecie – mówił Ireneusz Schiller, prezes zarządu Spółdzielni.

- Z kolei Aneta Gracz, przewodnicząca zespołu ds. SSP dodawała: - Kolejnym krokiem, który podejmie zespół ds. SSP będzie przygotowanie kampanii informacyjnej o szczegółach wybranego przez mieszkańców trzeciego wariantu oraz przygotowanie i zorganizowanie drugiej ankiety na os. Piastowskim.

Takich wizji architektonicznych i planistycznych w obecnym magistracie jeszcze nie ma (może to i lepiej). Zapytaliśmy sztuczną inteligencję: jak według niej będzie wyglądać centrum Poznania w 2123 roku i jak będzie wyglądać poznańskie Stare Miasto z okolicami za 100 lat? A także: jak zmieni się Poznań za sto lat?Podoba Ci się taka wizja? Zobacz, co ma na ten temat do powiedzenia sztuczna inteligencja --->

Poznań nie do poznania! Zapytaliśmy sztuczną inteligencję (A...

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

Obserwuj nas także na Google News

Turystyczna Wielkopolska: Poznań

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski