Zobacz
  koniecznie

  Czy Twoje imię i nazwisko jest na liście?

  Rozwiń
  Mieszkańcy ulicy Wielkiej narzekają na postój taksówek. Co...

  Mieszkańcy ulicy Wielkiej narzekają na postój taksówek. Co im przeszkadza?

  Cezary Hurysz

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Na ulicy Wielkiej taksówki blokują dojazd dostawcom. Na postój narzekają też mieszkańcy. Skarżą się między innymi na hałas w nocy oraz zaśmiecenie o
  1/7
  przejdź do galerii

  Na ulicy Wielkiej taksówki blokują dojazd dostawcom. Na postój narzekają też mieszkańcy. Skarżą się między innymi na hałas w nocy oraz zaśmiecenie okolicy. ©Łukasz Gdak

  Mieszkańcy ulicy Wielkiej narzekają na postój taksówek. Poprzedni postój mieścił się w starym korycie Warty. Wtedy nikomu to nie przeszkadzało. Jednak kiedy postój został przeniesiony na ulicę Wielką, pojawiły się krytyczne głosy mieszkańców i taksówkarzy.
  Mieszkańcy kamienic przy ul. Wielkiej informują, że taksówki uniemożliwiają dostawy towarów do sklepów i punktów usługowych.

  - Samochody dostarczające towar i zaopatrzenie nie mają gdzie zaparkować na czas wyładunku. Po drugie postój taksówek powoduje zwiększone zaśmiecanie chodnika oraz zanieczyszczanie otoczenia. Likwidacja postoju obniżyłaby poziom hałasu przy ul. Wielkiej - mówi Piotr Sterzyński, właściciel jednej z kamienic przy Wielkiej.


  Taksówkarze uważają, że krytyczne głosy mieszkańców są słuszne.

  Zobacz galerię

  - Mieszkańcy mają rację. Szczególnie w weekendy po godzinie 22 na ulicy Wielkiej nasila się hałas - mówi Jacek Kalka, prezes Poznańskiego Stowarzyszenia Taksówkarzy.

  Jak mówią przedstawiciele Zarządu Dróg Miejskich, postój taksówek nie został przeniesiony ze starego koryta, a na ulicy Wielkiej już wcześniej taksówkarze mogli parkować.

  - Na ulicy Wielkiej taksówkarze mieli wcześniej możliwość postoju. W ramach wprowadzania strefy ograniczonego ruchu wokół Starego Rynku w 2017 roku i w wyniku przeprowadzonych konsultacji społecznych zdecydowano, że miejsca dla taksówek na ul. Wielkiej zostaną wyznaczone w skróconym zakresie - mówi Agata Kaniewska, rzecznik prasowa ZDM.

  Miejsca dla taksówek w starym korycie Warty funkcjonują w godzinach 20-6. W pozostałym czasie korzystają z nich autobusy.

  POLECAMY:
  ***
  Ninja za kółkiem taksówki? "Chcemy zapewnić klientom unikalną obsługę"


  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  rozumiem

  wojtas (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  Rozumiem mieszkańców, bo nie dość że hałas to jeszcze spaliny. Jak potrzebuję przewozu to w apce zamawiam opti taxi i po mnie przyjeżdżają gdzie trzeba. Trzeba iść z duchem czasu i czekać na...rozwiń całość

  Rozumiem mieszkańców, bo nie dość że hałas to jeszcze spaliny. Jak potrzebuję przewozu to w apce zamawiam opti taxi i po mnie przyjeżdżają gdzie trzeba. Trzeba iść z duchem czasu i czekać na klienta pod telefonem. Parkować mogą gdzie indziej.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo