Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Minister zdrowia zapowiada szczepienia dzieci w wakacje. Do końca kwietnia rząd chce zaszczepić wszystkie chętne osoby 60+

EBBA
- Jeśli dobrze pójdzie, to myślę, że w wakacje będziemy szczepili chętne dzieci - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.
- Jeśli dobrze pójdzie, to myślę, że w wakacje będziemy szczepili chętne dzieci - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Mariusz Kapała
- Jeśli dobrze pójdzie, to myślę, że w wakacje będziemy szczepili chętne dzieci - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Jest to związane z badaniami koncernu Pfizer, dotyczącymi zastosowania szczepionki przeciwko COVID-19 w grupie wiekowej 12-15 lat. 31 marca Pfizer ogłosił stuprocentową skuteczność szczepionki na COVID-19 wśród nastolatków.

O planach szczepienia dzieci w wakacje poinformował Minister Zdrowia Adam Niedzielski na antenie Radia ZET.

Szczepienia dzieci już w wakacje?

- Mamy rzeczywiście bardzo optymistyczne informacje od Pfizera, że są prowadzone badania, które mają już pozytywne wyniki w grupie wiekowej 12-15 lat. Jeśli dobrze pójdzie, to myślę, że w wakacje będziemy szczepili chętne dzieci. Bo szczepionek na pewno nie zabraknie. Ale najpierw musimy mieć wiarygodne wyniki badań, bo cały czas stoję na stanowisku, że bezpieczeństwo pacjentów jest priorytetem – mówił minister Adam Niedzielski

Obecnie trwa rejestracja na szczepienia osób 60+, a Ministerstwo Zdrowia poinformowało na Twitterze, że celem Narodowego Programu Szczepień jest zaszczepienie wszystkich osób 60+ do końca kwietnia. Przedstawiono też kalendarz rejestracji na szczepienia przeciwko COVID-19 poszczególnych roczników.

Badania koncernu Pfizer

Pod koniec marca koncern farmaceutyczny Pfizer ogłosił, że jego szczepionka jest bezpieczna dla dzieci w wieku 12-15 lat. Wcześniej była ona dopuszczona od 16. roku życia.

W trzeciej fazie testów nad szczepionką udział wzięło 2 260 amerykańskich nastolatków w wieku od 12 do 15 lat. Wśród tej grupy 1 129 osobom podano placebo, a 1 131 badanym podano szczepionkę.

Przyjęcia komunijne pod znakiem zapytania:

od 16 lat

W grupie, która otrzymała szczepionkę, nie odnotowano zachorowań na COVID-19, ogłaszając tym samym 100 proc. skuteczność szczepionki. Niewielką ilość przypadków COVID-19 odnotowano wśród nastolatków, którzy otrzymali placebo. Zachorowało ich 18 (1,59 proc.).

Zobacz skutki uboczne popularnych leków - kliknij tutaj lub przesuń zdjęcie --->Wiele osób obawia się szczepionki na koronawirusa, słysząc o możliwych skutkach ubocznych. Tymczasem nawet popularne leki dostępne bez recepty, które wiele osób zażywa regularnie, mogą powodować wiele znacznie gorszych działań niepożądanych takich jak krwiste wymioty, toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka, omdlenia, zaburzenia rytmu serca, itp. Zobacz także: Te leki warto mieć w apteczce na wypadek COVID

Prawie każdy bierze te leki, ale mało kto zna możliwe skutki...

Sprawdź też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski