MKS Drogbruk Kalisz przegrał z Rawią Rawicz [ZDJĘCIA, OPINIE, FILM]

Andrzej Kurzyński
Koszykarze MKS Drogbruk Kalisz ponieśli piątą z rzędu porażkę. Tym razem rywalem nie od przejścia okazał się ligowy średniak, Rawia Rawicz.

Wtorkowy mecz w hali Kalisz Arena miał być okazją do przełamaniu złej passy w wykonaniu MKS-u. Ale już początek spotkania pokazał, że kaliszanie są w głębokim kryzysie. Zespół, który jeszcze niedawno potrafił ograć lidera rozgrywek, teraz po prostu gra fatalnie. Pokazał to dobitnie początek spotkania z Rawią Rawicz. Chaotyczne akcje i słaba skuteczność rzutowa sprawiły, że pod koniec pierwszej kwarty MKS przegrywał już 24:7.

W drugiej odsłonie kaliszanie rzucili się do odrabiania strat, głównie dzięki dobrej grze w obronie. Ostatecznie udało im się dojść przeciwników na dwa punkty, a na początku trzeciej kwarty wyjść nawet na pięciopunktowe prowadzenie. Jednak dwie minuty później, to przyjezdni prowadzili już sześcioma oczkami...

Nadzieja na wygraną pojawiła się jeszcze na nieco ponad 6 minut przed końcem meczu. Po rzucie Kamila Sierańskiego MKS Drogbruk objął prowadzenie 64:63. Chwilę później kaliszanie prowadzili jeszcze 66:65. Podczas następnej akcji w obronie sędziowie odgwizdali Przemysławowi Galewskiemu niesportowy faul. Dodatkowo kaliski zespół został ukarany faulem technicznym za kwestionowanie ich decyzji przez trenera MKS-u. To najwyraźniej podcięło tylko skrzydła miejscowym. Do końca spotkania to już Rawia dyktowała warunki na boisku i ostatecznie wygrała 84:72.

Kliknij na przycisk na zdjęciu i posłuchaj wypowiedzi trenera Piotra Czaski

Kliknij na przycisk na zdjęciu i posłuchaj wypowiedzi Tomasza Wojciechowskiego, kapitana MKS Drogbruk Kalisz

MKS Drogbruk Kalisz - RKKS Rawia Rawag Rawicz 72:84 (12:24, 24:14, 17:23, 19:23)

MKS Drogbruk: Łukasz Wojciechowski 15, Jakub Kołodziej 15, Kamil Sierański 10 (13 zbiórek), Paweł Piros 10, Jakub Szymczak 10, Przemysław Galewski 7,Paweł Murza 3, Przemysław Tradecki 2, Mikołaj Serbakowski 0, Tomasz Zyber 0

Rawia: Wojciech Suprun 20 (10 zbiórek), Paweł Nowicki 16, Szymon Maciołek 15, Paweł Stankiewicz 13, Tomasz Gierwazik 13, Mateusz Kasiński 6, Adam Staśkowiak 1, Jakub Pietraszek 0, Hubert Łoś 0, Marcin Matuszewski 0

ZiemiaKaliska.com.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!