MKS Kalisz wygrał pierwsze starcie z Lechią Tomaszów Mazowiecki [ZDJĘCIA]

AND
Siatkarze MKS Kalisz, walczący o awans do I ligi pokonali w sobotę Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:1 w pierwszym starciu obu drużyn w pierwszej rundzie play-off.

Kaliszanie rozpoczęli mecz nerwowo. Popełnili zbyt dużo błędów i w pierwszym secie na przewagi ulegli rywalom 26:28.

- Wiadomo o co idzie stawka i to troszeczkę chłopaków przymurowało. Dużo błędów w ataku, trochę w obronie i wyglądało to trochę strasznie - powiedział Andrzej Płócienniczak, asystent trenera MKS Kalisz.

Drugi set też nie rozpoczął się najlepiej dla MKS-u, ale w miarę upływu czasu podopieczni trenerów Mariana Durleja i Andrzeja Płócienniczaka zaczęli grać coraz pewniej, a przede wszystkim spokojniej. Zdecydowanie poprawili skuteczność w ataku oraz przyjęcie. Coraz lepiej funkcjonował też blok. Ostatecznie kaliszanie wygrali kolejne trzy partie. W czwartym secie rozbili rywali do dziewięciu.

Kolejne spotkanie w niedzielę, 8 marca o godz. 11.00 w hali przy ulicy Łódzkiej. W pierwszej rundzie play-off rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.

MKS Kalisz - KS Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:1 (26:28, 25:22, 25:19, 25:9)

MKS Kalisz: Wagner, Porada, Janiak, Piechociński, Ozdowski, Łazarowicz, Ledwoń (libero) oraz Lipa, Telega, Lenartowicz, Skadłubowicz.

ZiemiaKaliska.com.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!