11 listopada 2018 w pawilonie 4. Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się Regionalna Wystawa Młodych Gołębi Rasowych, Drobiu Ozdobnego i Królików. Zobaczyć będzie można nowe gatunki gołębi, jak i te zagrożone wyginięciem.

Pasjonaci i hodowcy z całej Polski zaprezentują ponad 30 różnych odmian gołębi rasowych. Ryś polski, barwnogłówka poznańska, krymka białostocka, krymka polska, brodawczak polski, sroka krakowska, garłacz dolnośląski koroniasty - to tylko część ptactwa, które będzie można zobaczyć 11 listopada na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

– Łącznie uczestnicy wydarzenia będą mogli zobaczyć 650 gołębi, w tym kilkanaście odmian kur. Oprócz tego będzie z nami także kilkunastu wystawców królików – mówi Wojciech Turski, organizator Regionalnej Wystawy Młodych Gołębi Rasowych, Drobiu Ozdobnego i Królików.

Wystawa odbywa się na MTP cyklicznie od przeszło 40 lat. Co roku wystawcy prezentują nowe rasy, których dotychczas nie było, ale także te, które są zagrożone wyginięciem.

Zobacz galerię

– Poznański Związek Hodowców Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego liczy 206 członków, ale wystawcy będą nie tylko z Poznania i okolic, ale także innych miast Polski. Hodowla gołębi wciąż się u nas utrzymuje, nie tylko gołębi ozdobnych, czyli rasowych, ale także pocztowych. Tych jednak na wystawie nie zobaczymy – mówi Wojciech Turski.

Rasowe gołębie będzie można podziwiać od godziny 7 do 14.

Zobacz także:

Walka gołębia… ze szczurem. Jak to się skończyło?

Źródło: STORYFUL