Na halowych mistrzostwa świata w hokeju na trawie polskie reprezentacje przegrały w ćwierćfinałach

Rozgrywane w Lipsku halowe mistrzostwa świata w hokeju na trawie weszły w decydującą fazę. W niedzielę poznamy ostateczne rozstrzygnięcia. Wiadomo jednak już, że reprezentacje Polski wrócą z Niemiec bez medali. Polki były bardzo blisko awansu do półfinału, ale w piątkowy wieczór, choć długo prowadziły 1:0, ostatecznie minimalnie przegrały z Niemkami 1:2 (1:0). Hokeiści natomiast szanse na obronę tytułu wicemistrzowskiego.stracili w sobotę przed południem po porażce w ćwierćfinale z Austrią 1:5 (1:1).

Biało-czerwoni spotkanie z Austriakami rozpoczęli doskonale, bo w pierwszej minucie bramkę zdobył Tomasz Dutkiewicz. W 18. minucie wyrównał Michael Korper, a druga część meczu należała zdecydowanie do Austriaków. Kolejne bramki zdobywali: Patrick Schmidt (28. krótki róg), Xaver Hasun (33), Michael Korper (38. krótki róg) oraz Benjamin Stanzl (40).

Polakom, którzy na wszystkich dotychczasowych halowych mistrzostwach świata zdobywali srebrne medale, za każdym razem dopiero w finale przegrywając z Niemcami, pozostała rywalizacja o lokaty 5–8.

Reprezentacja kobiet w sobotę rano po bramkach Pauliny Okaj (6), Joanny Wieloch (10) i Natalii Wiśniewskiej (15) pokonała Białoruś 3:2 (3:1) i w niedzielę o 11.45 w spotkaniu o piąte miejsce zmierzy się z.Ukrainą, która wygrała z Australią 2:1 w karnych zagrywkach po remisie 3:3.