Nasze Dobre Wielkopolskie: Nagrodziliśmy zwycięzców...

  Nasze Dobre Wielkopolskie: Nagrodziliśmy zwycięzców plebiscytu!

  Anna Jarmuż

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  O prestiżowe znaki jakości rywalizowali producenci w kategoriach Produkty Spożywcze oraz Produkty Przemysłowe i Technologia.
  1/37
  przejdź do galerii

  O prestiżowe znaki jakości rywalizowali producenci w kategoriach Produkty Spożywcze oraz Produkty Przemysłowe i Technologia. ©Waldemar Wylegalski

  Nadszedł czas, by nagrodzić zwycięzców plebiscytu Nasze Dobre Wielkopolskie. Uroczysta gala rozdania nagród odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.
  - To kolejny plebiscyt, który organizujemy wspólnie z „Głosem Wielkopolskim”. To ciekawa inicjatywa, która pozwala Wielkopolanom dostrzec i wybrać najlepszych z najlepszych w konkretnej dziedzinie - mówił Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego. - Rolnictwo to ta gałąź gospodarki, która zajmuje znaczące miejsce w naszym krajobrazie gospodarczym. Zarówno tradycja rolnicza, jak i nowoczesna wiedza i technologia w zakresie rolnictwa są u nas obecne i silne.


  Jak zauważył marszałek, wielkopolska żywność jest produktem poszukiwanym, choć nie wszystkim znanym, stąd potrzeba ciągłej promocji regionalnych smaków.

  - Staramy się – jako Samorząd Województwa - mocno je promować, także podczas zagranicznych targów i prezentacji żywności. Jeśli ktoś raz spróbował smaku Wielkopolski, z pewnością się w niej zakochał - powiedział Marek Woźniak. - Gratuluję laureatom tego, że zostali dostrzeżeni w naszym plebiscycie, bo to oznacza, że mają stałe grono wiernych odbiorców. A fakt ten pomoże im w dotarciu do kolejnych, czego serdecznie życzę!
  Zobacz galerię
  Zwycięzcom i wszystkim nominowanym pogratulował też Adam Pawłowski, redaktor naczelny Głosu Wielkopolskiego.

  - Kiedy przygotowujemy artykuły, dotyczące sytuacji gospodarczej w Wielkopolsce, zwykle odwołujemy się do ekonomii – liczb, wskaźników. One są jednoznaczne. Wielkopolska to region, w którym od lat jest najmniejsze bezrobocie; w którym powstaje najwięcej start-upów; który jest bardzo przyjazny dla inwestorów. Zdarza się jednak czasem, że ekonomia jest zbyt "sucha", zbyt sformalizowana, by opisać wszystkie przyczyny wielkopolskiego dobrobytu. Wtedy odwołujemy się do tradycji - mówił Adam Pawłowski.

  Jak zauważył, kiedy nałożymy na siebie te dwa obszary - ekonomię i tradycję, zobaczymy region wyjątkowy.

  - Region, w którym pracują wyjątkowi ludzie; w którym działa mnóstwo małych i dużych firm – mniej lub bardziej znanych - marek, które wyróżnia jedna rzecz. Zawsze do swoich obowiązków podchodzą z wielką solidnością. Dzisiaj na tej sali są przedstawiciele tych firm, z czego bardzo się cieszę - powiedział Adam Pawłowski.

  O Znak Jakości walczyło w tym roku 13 wielkopolskich firm. Kandydaci rywalizowali w kategoriach Produkty Spożywcze oraz Produkty Przemysłowe i Technologia. Plebiscyt cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Na wielkopolskie produkty oddano aż 17 tys. głosów.
  1 »

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Kulinarne podróże po Wielkopolsce

  Kulinarne podróże po Wielkopolsce

  Kronika OSP w Wielkopolsce

  Kronika OSP w Wielkopolsce

  Strona Zdrowia 24

  Strona Zdrowia 24