Nielba Wągrowiec wygrała w Olsztynie w najciekawszym meczu pierwszej ligi piłkarzy ręcznych

Najciekawszym meczem 20. kolejki rozgrywek pierwszej ligi mężczyzn było spotkanie Warmii Traveland Olsztyn z Nielbą Wągrowiec. Wągrowiczanie wygrali na wyjeździe 31:27 i ich druga pozycja w tabeli dająca prawo gry o awans w barażach wydaje się być niezagrożona.

Olsztynianie liczyli na sprawienie niespodzianki, lecz jak najbardziej zasłużone zwycięstwo odnieśli żółto-czarni. Podopieczni trenera Zbigniewa Markuszewskiego po kwadransie wypracowali sobie czterobramkowe prowadzenie (8:4) i mimo ambitnych starań przeciwników utrzymywali przewagę. Wszystko na co stać było olsztynian to zmniejszenie strat do 2-3 bramek. Na więcej nielbiści nie pozwolili i nadal tracą do prowadzącego w tabeli Wybrzeżą Gdańsk cztery punkty, a zajmujący trzecią lokatę Polski Cukier Pomezanię Malbork wyprzedzają o sześć oczek.

W derbach Wielkopolski Real Astromal Leszno przed własną widownią pokonał wyżej notowanego Wolsztyniaka Wolsztyn 29:26. Kluczem do sukcesu podopiecznych trenera Ryszarda Kmiecika była bardzo dobra gra w defensywie.

Rozczarował nieco beniaminek MKS Poznań, który zaledwie zremisował w hali Gimnazjum nr 54 z niżej notowanym, broniącym się przed spadkiem AZS UW Warszawa 29:29. Gospodarze nieznaczną przewagę utrzymywali niemal przez całe spotkanie. Przyjezdni nie rezygnowali jednak z osiągnięcia korzystnego rezultatu i w 55. minucie to oni objęli prowadzenie 27:26. W ostatniej minucie wyrównującą bramkę dla MKS uzyskał Maciej Tokaj. Na zdobycie zwycięskiego gola zabrakło jednak czasu.

Przegrał niestety Grunwald Poznań, który na wyjeździe nie dał rady silnej drużynie Polskiego Cukru Pomezanii Malbork, mimo ambitnej walki ulegając rywalom 32:35. Mecz miał nadspodziewanie wyrównany przebieg, a poznaniacy byli bardzo blisko sprawienia sensacji. Kwadrans przed ostatnia syreną wojskowi po zdobyciu po kolei sześciu goli prowadzili 27:25, a wynik w okolicach remisu był do 56. minuty. Dopiero w samej końcówce trzeci zespół tabeli rzucił trzy bramki z rzędu przechylając szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

W grupie B Ostrovia Ostrów Wielkopolski przegrała na wyjeździe z Olimpem Grodków 27:34.

W pierwszej lidze kobiet kolejne bardzo cenne zwycięstwo odniosła Sparta Oborniki, która po dramatycznym meczu pokonała przed własną widownią Jutrzenkę Płock 28:27 i systematycznie przesuwa się w górę tabeli. Pierwsza połowa należała do Jutrzenki, ale podopieczne trenera Tomasza Konitza z minuty na minutę grały lepiej. Po przerwie szybko odrobiły straty, a uzyskanej minimalnej przewagi już nie roztrwoniły. Bohaterką spotkania była zdobywczyni 10 bramek Urszula Filoda. Nie powiodło się natomiast Polonii Kępno, która przegrała na wyjeździe z KPR Gminy Kobierzyce 26:32.

Warmia Traveland Olsztyn – Nielba Wągrowiec 27:31 (12:16).
Najwięcej bramek dla Nielby: Tarcijonas 7, Tórz 7, Krawczyk 6, Białaszek 4.

MKS Poznań – AZW UW Warszawa 29:29 (16:13). Najwięcej bramek dla MKS Poznań: Tokaj 9, Bartłomiejczyk 7, Komisarek 4, Przedpełski 4.

Real Astromal Leszno – Wolsztyniak Wolsztyn 29:26 (12:11).
Najwięcej bramek dla Realu Astromal: Przekwas 8, Misiaczyk 6, H. Szkudelski 5, dla Wolsztyniaka: Kuta 6, H. Kaczmarek 6, Szutta 4, Wasilek 4.

Polski Cukier-Pomezania Malbork – Grunwald Poznań 35:32 (22:19). Najwięcej bramek dla Grunwaldu: Fogler 10, Martyński 6, Staniek 4, Westwal 3, Guraj 3, Meissner 3.

Olimp Grodków – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 34:27 (21:12). Najwięcej bramek dla Ostrovii: P. Dutkiewicz 12, Galewski 7, Bielec 3.

Sparta Oborniki Wielkopolskie – Jutrzenka Płock 28:27 (11:14).
Najwięcej bramek dla Sparty: Filoda 10, Nowak 6, Cieśla 3. Gładecka 3.

KPR Gminy Kobierzyce – Polonia Kępno 32:26 (16:8). Najwięcej bramek dla Polonii: Cichoń 7, Wynnyk 5, Łukasik 5, Grozdanowska 3.

MKS Kalisz – Anilana Łódź 34:20 (16:11).