Nielba Wągrowiec: Wyszarpali cenny punkt mistrzowi Polski

Broni Adrian Konczewski
Broni Adrian Konczewski Arkadiusz Debiński
A to niespodzianka. Piłkarze ręczni Nielby Wągrowiec zremisowali 30:30 z aktualnym mistrzem Polski - Orlenem Wisłą Płock. Chociaż w ostatnich dniach wielu zawodników z Wągrowca przechodziło grypę jelitową, to jednak podczas sobotniego starcia z płocką siódemką, gospodarze stanęli na wysokości zadania i wywalczyli bardzo cenny jeden punkt.

Od początku pojedynek był wyrównany, ale to Nielba w pierwszym fragmencie była nieco skuteczniejsza.

W 9. minucie prowadziła 5:3, a w piętnastej minucie nawet 10:6. Wszystko dobrze się ukaładało po myśli podopiecznych trenera Dariusza Molskiego do dwudziestej minuty (było 13:11). Ale potem gospodarze zupełnie stanęli. Mistrz Polski zdobył sześć kolejnych goli i wygrywał wyraźnie 17:13.

W końcówce tej odsłony Nielba zdobyła dwie bramki i po trzydziestu minutach przegrywała 15:17.
Do 40. minuty meczu Orlen miał inicjatywę i nie pozwalał gospodarzom odrobić strat (gracze z Wągrowca przegrywali 20:23).

Potem nastąpiła kolejna metamorfoza w tym pojedynku. Zawodnicy trenera Molskiego zdobyli pięć goli pod rząd i prowadzili 25:23. Kwadrans przed końcem stało się jasne, że gospodarze mogą tego wieczoru powalczyć o korzystny rezultat.

W kolejnym fragmencie ekipa z Płocka znowu przejęła inicjatywę i niespełna dwie minuty przed ostatnią syreną wygrywała 30:28. ostatnie słowo należało jednak do Nielby. Najpierw kontaktowego gola zdobył Dawid Przysiek, a dosłownie w ostatnich sekundach do remisu doprowadził Łukasz Gierak.

Kibice w Wągrowcu mogli się więc cieszyć wspólnie ze swoimi pupilami z cennego punktu wywalczonego z mistrzem kraju. Za tydzień Nielba zagra na wyjeździe z Zagłębiem Lubin, a potem nastąpi prawie dwumiesięczna przerwa w rozgrywkach superligi.

Nielba Wągrowiec - Orlen Wisła Płock 30:30 (15:17)
Nielba: Konczewski, N. Witkowski - Gierak 4, B. Witkowski 1, Krajewski 7, Przysiek 6, Świerad 2, Białaszek, Płócienniczak 1, Szyczkow 5, Przybylski 3, Niewrzawa, Tórz 1.
Orlen Wisła: Wichary, Dudek - Kwiatkowski, Chrapkowski 1, Backstroem 3, Eklemović 1, Spanne 3, Wiśniewski, Kubisztal 9, Zołoteńko, Twardo 1, Toromanović 1, Syprzak 5, Paczkowski 6.