Powstanie Wielkopolskie
  konkurs

  20 tysięcy złotych na wyciągnięcie ręki

  Rozwiń
  Nożownik z Kórnika skazany na 25 lat więzienia. Sąd: Jego...

  Nożownik z Kórnika skazany na 25 lat więzienia. Sąd: Jego zachowanie było bestialskie

  Zdjęcie autora materiału

  Norbert Kowalski

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Nożownik z Kórnika - Piotr L. spędzi w więzieniu 25 lat

  Nożownik z Kórnika - Piotr L. spędzi w więzieniu 25 lat ©Adrian Wykrota

  Piotr L., „nożownik”, który zaatakował i zadał kilkadziesiąt ciosów nożem kobiecie w Kórniku, został skazany na 25 lat więzienia. Poznański Sąd Apelacyjny nie miał wątpliwości, że jego zachowanie było bestialskie.
  Nożownik z Kórnika - Piotr L. spędzi w więzieniu 25 lat

  Nożownik z Kórnika - Piotr L. spędzi w więzieniu 25 lat ©Adrian Wykrota

  Do brutalnego ataku na Aleksandrę S. doszło pod koniec listopada 2015 roku na jednej z ulic w Kórniku. Napastnik obrabował kobietę i zadał ok. 50 ciosów nożem. Kiedy już zaczął uciekać z miejsca zdarzenia i usłyszał, że kobieta wzywa pomoc, dwukrotnie do niej wracał i zadawał kolejne ciosy.

  O sprawie czytaj także TUTAJ


  W marcu 2016 roku poznański Sąd Okręgowy skazał go na karę 25 lat pozbawienia wolności. Od wyroku odwołała się zarówno prokuratura, jak i obrona. Jeszcze we wrześniu 2016 roku Sąd Apelacyjny zmniejszył wyrok wobec mężczyzny skazując go na 15 lat więzienia. Skargę kasacyjną od tego orzeczenia do Sądu Najwyższego złożył minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, który uznał, że kara jest „rażąco niewspółmierna” do czynu, którego dopuścił się Piotr L.

  OBEJRZYJ - Nagranie ze sprawy z marca 2016 r.

  Źródło: tvn24

  Ostatecznie w październiku 2017 roku Sąd Najwyższy uchylił wyrok Sądu Apelacyjnego w zakresie dotyczącym wysokości kary i jedynie pod tym kątem nakazał poznańskiemu sądowi ponownie rozpatrzyć sprawę. Sąd Najwyższy nie miał bowiem wątpliwości, że Piotr L. jest winnym przestępstwa. I to właśnie nad wysokością kary zastanawiał się w czwartek poznański Sąd Apelacyjny.

  Prokuratura od początku domagała się utrzymania w mocy wyroku Sądu Okręgowego skazującego Piotra L. na 25 lat więzienia. – Oskarżony jest osobą o wysokim stopniu demoralizacji, o czym świadczy fakt, że nadużywał alkoholu i narkotyków. Ponadto jego osobowość rozwija się nieprawidłowo – przemawiał prokurator Kamil Sokalski.

  Z kolei obrona argumentowała, że kara orzeczona przez Sąd Okręgowy jest „niewspółmierna do czynu” i apelowała o orzeczenie 12 lat pozbawienia wolności.

  Czytaj więcej o sprawie na następnej stronie >>>
  1 »

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kula w łeb

  sisi (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Po co tyle papieru, tyle akt marnować i tyle czasu na tego śmiecia. Wyprowadzić za stodołę, odczytać wyrok i odstrzelić. Proste i ekonomiczne. Z niego i tak nic nie będzie. Kupa gnoju wymieszana z...rozwiń całość

  Po co tyle papieru, tyle akt marnować i tyle czasu na tego śmiecia. Wyprowadzić za stodołę, odczytać wyrok i odstrzelić. Proste i ekonomiczne. Z niego i tak nic nie będzie. Kupa gnoju wymieszana z trocinami we łbie. Jakbym była jego matką, to mocniej bym nogi zacisnęła przy porodzie.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  To i tak o 75 lat za mało

  Noe (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Wyroki, za poszczególne przestępstwa powinny być sumowane, jak w USA. Wtedy jest gwarancja, że taka bestia nigdy nie powróci między normalnych ludzi. Szczególnie wobec braku kary śmierci, takie...rozwiń całość

  Wyroki, za poszczególne przestępstwa powinny być sumowane, jak w USA. Wtedy jest gwarancja, że taka bestia nigdy nie powróci między normalnych ludzi. Szczególnie wobec braku kary śmierci, takie rozwiązanie staje się wręcz konieczne.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Grafoman Łukasz cieśla

  Kolega (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  https://youtu.be/EhQtlEKcIOU Zaprzeczenie dziennikarza

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo