Ogólnopolska olimpiada: Położna przyszłości

  Ogólnopolska olimpiada: Położna przyszłości

  BOK

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Ponad 300 studentek położnictwa z 13 polskich uczelni medycznych wystartowało w ogólnopolskiej olimpiadzie. Celem konkursu jest promocja zawodu położnej w Polsce i wyłonienie najlepszej studentki kraju.
  To pierwsza edycja konkursu „Położna Przyszłości – Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy”. Jest on skierowany do słuchaczy trzeciego roku studiów pierwszego stopnia kierunku położnictwa. Do rywalizacji przystąpiły studentki z 13 polskich uczelni (z Białegostoku, Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Kielc, Krakowa, Łodzi, Opola, Poznania, Szczecina, Rzeszowa, Warszawy i Wrocławia).

  - Mnie do wzięcia udziału zmobilizowała chęć zweryfikowania poziomu swojej wiedzy przed zbliżającym się egzaminem zawodowym oraz nagrody, przede wszystkim prestiżowy, miesięczny staż w Szpitalu Specjalistycznym św. Zofii w Warszawie – tłumaczy Iwona Radwańska z Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu.


  Konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszy odbył się w poniedziałek. Test pisało ponad 300 studentek położnictwa. Te, które zdobędą największą ilość punktów na swojej uczelni zostaną zaproszone do udziału w drugim etapie. Finał odbędzie się 24 kwietnia w Warszawie i składać się będzie z części teoretycznej oraz praktycznej.

  Wiedzę przyszłych położnych będzie oceniać kapituła, w której zasiadają przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Położniczego, Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych, Szpitala Specjalistycznego św. Zofii w Warszawie, Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, Warszawskiego Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych, spółki Prenatalis i Akademii Malucha Alantan, która jest inicjatorem i organizatorem konkursu.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo