OSOBOWOŚĆ ROKU 2017 | Wybraliśmy wyjątkowych ludzi z naszego regionu!

Akcja specjalna OSOBOWOŚĆ ROKU
Zakończył się nasz prestiżowy plebiscyt Osobowość Roku 2017. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!

SPRAWDŹ OSTATECZNE WYNIKI

KULTURA">KULTURA
DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA I CHARYTATYWNA">DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA I CHARYTATYWNA
SAMORZĄDNOŚĆ I SPOŁECZNOŚĆ LOKALNA">SAMORZĄDNOŚĆ I SPOŁECZNOŚĆ LOKALNA
BIZNES">BIZNES

Zobacz wyniki po pierwszym etapie

KLIKNIJ i wybierz kategorię plebiscytu:

POZNAŃ
KALISZKONINGNIEZNO
LESZNOOSTRÓWPIŁA
chodzieskigostyńskigrodziski
czarnkowsko-trzcianecki
jarocińskikępińskikolski
kościańskikrotoszyńskimiędzychodzki
nowotomyskiobornickiostrzeszowski
pleszewskipoznańskirawicki
słupeckiszamotulskiśredzki
śremskitureckiwągrowiecki
wolsztyńskiwrzesińskizłotowski

"Osobowości Roku 2017" w Wielkopolsce wybraliśmy głosami czytelników i internautów.

– Chcemy, żeby nasz plebiscyt był okazją do zaprezentowania dokonań ludzi, którzy nie zabiegają o aplauz, uznanie czy honory. Swoich działań nie podejmują dla poklasku, lecz z autentycznej potrzeby działania – mówi Adam Pawłowski, redaktor naczelny "Głosu Wielkopolskiego". – Wspólnie doceńmy ludzi nietuzinkowych, pomysłowych i ciekawych. Osoby, które działając stają się wzorem do naśladowania dla innych. Mają na swoim koncie sukcesy lub potencjał, aby je odnieść w przyszłości. Zamierzamy uhonorować i wyróżnić tych, którzy konsekwentnie realizują obrany cel.

KULTURA W tej kategorii warto nominować artystę, który w minionym roku osiągał sukcesy. Może to być muzyk, pisarz albo inny utalentowany twórca. Może to być także uczestnik talent show, który reprezentował region w popularnym programie. Ta kategoria, to również miejsce dla nominacji organizatorów imprez lub pracowników znakomicie działających instytucji kultury, osób, które umożliwiają nam kontakt ze sztuką.

DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA I CHARYTATYWNA Nominowanym może być ksiądz proboszcz, który prowadzi skuteczną akcję społeczną, prezes OSP, którego jednostka działa na wysokim poziomie albo może pochwalić się bohaterskimi akcjami i zaangażowaniem w życie lokalnej społeczności. Może to być nauczyciel, który w tym roku, po latach pracy otrzymał ważną nagrodę, albo jest wyjątkowo ceniony przez uczniów i lokalne środowisko. W tej kategorii plebiscytu można docenić wolontariuszy, inicjatorów akcji charytatywnych, ale też osoby pomagające chorym czy ubogim.

SAMORZĄDNOŚĆ I SPOŁECZNOŚĆ LOKALNA Tu można oczywiście nominować wójta czy burmistrza, który skutecznie realizuje obietnice albo dopiął realizacji ważnego projektu. Ale może to też być dyrektor albo pracownik urzędu lub miejskiej spółki, który wyróżnia się aktywnością i dobrą pracą. Może też być to szef miejskiego czy gminnego ośrodka kultury, czy wyjątkowo aktywny i skuteczny radny lub sołtys.

BIZNES Nominowana osoba wcale nie musi być prezesem wielkiej firmy. Może to być założyciel restauracji, która została otwarta w ubiegłym roku i dobrze sobie radzi na rynku, możemy nominować też właściciela sieci małych sklepików albo lokalnego pracodawcę, który znany jest z tego, że traktuje bardzo dobrze i uczciwie swoich pracowników. Może być to osoba, która założyła świetnie prosperujące przedszkole albo żłobek. Chcemy, aby w ocenie przedsiębiorców liczyła się ich działalność na rzecz społeczności lokalnej, wpływ na spadek bezrobocia i rozwój przedsiębiorczości w regionie.

NOMINOWALIŚMY ZA SUKCESY W 2017 ROKU
Zgłaszając kandydatów do tytułu Osobowość Roku 2017 należało podać uzasadnienia nominacji. Zależy nam, aby docenić przede wszystkim za działania, które kandydaci prowadzili w roku 2017. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że jest wiele osób, które są aktywne od lat i w roku 2017 po prostu kontynuowały dobre dzieło. W każdej kategorii można więc było wskazać także takie osoby.

Plebiscyt ma dwa etapy. Podczas etapu powiatowego wybieramy Osobowość Roku w każdej z czterech kategorii na poziomie powiatu. Do etapu wojewódzkiego zostaną zakwalifikowani ci, którzy uzyskają największą liczbę głosów w poszczególnych kategoriach w swoich powiatach. Z każdego powiatu do etapu wojewódzkiego przejdzie zwycięzca głosowania.

Ważne terminy:

 • na nominacje czekaliśmy od 22 grudnia 2017 do 17 stycznia 2018
 • etap powiatowy trwał od 5 stycznia 2018 od godziny 16 do 31 stycznia do godziny 21 (o tej godzinie zakończyło się głosowanie)
 • etap wojewódzki rozpoczął się 2 lutego 2018 i zakończył się 16 lutego o godzinie 21. (o tej godzinie zakończy się głosowanie)

Na zwycięzców czekają prestiżowe tytuły, statuetki oraz cenne nagrody, które wręczymy podczas uroczystej gali, która odbędzie się we wtorek, 13 marca o godzinie 13 w Sali Białej Hotelu Bazar w Poznaniu.

Cenne nagrody:

Etap powiatowy
Zdobywcy I miejsc w poszczególnych kategoriach na etapie powiatowym otrzymają:

 • dyplom uznania
 • statuetkę
 • awans do finału wojewódzkiego
 • zaproszenie na Galę Osobowości Roku 2017

Etap wojewódzki
Zdobywcy I miejsc w poszczególnych kategoriach na etapie wojewódzkim otrzymają:

 • dyplom uznania
 • statuetkę Osobowości Roku 2017 (tulipan Głosu Wielkopolskiego)
 • voucher pobytowy dla dwóch osób do Hotelu Miłomłyn Zdrój Medical Spa & Vitality
 • pióro z imiennym oznakowaniem
 • prezentacje w specjalnym dodatku do Głosu Wielkopolskiego
 • zaproszenie na Galę Osobowości Roku 2017

Zdobywcy II i III miejsca w poszczególnych kategoriach na etapie wojewódzkim otrzymają:

 • dyplom uznania
 • voucher pobytowy dla dwóch osób do Hotelu Miłomłyn Zdrój Medical Spa & Vitality
 • zaproszenie na Galę Osobowości Roku 2017

Wyjątkowa nagroda

Nagrodą w plebiscycie jest także najwyższe wyróżnienie Głosu Wielkopolskiego - statuetka Tulipana - wręczane tylko w wyjątkowych okazjach i tylko wyjątkowym ludziom. Autorką projektu statuetki jest młoda artystka Marta Rzepińska. Projekt został wybrany w drodze konkursu zorganizowanego wspólnie z Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu. Pierwowzorem statuetki "Tulipana Głosu Wielkopolskiego" była specjalna odmiana tulipana o nazwie Głos Wielkopolski, wyhodowana w 2015 r. i zarejestrowana w holenderskiej Królewskiej Księdze Odmian Tulipanów z okazji 70. urodzin Głosu.

Informacji udziela Milena Kochanowska 502 499 786, e-mail: plebiscyt@glos.com

Dodaj ogłoszenie