Oszustka ze Stęszewa: Kolejni świadkowie zeznają przeciwko...

  Oszustka ze Stęszewa: Kolejni świadkowie zeznają przeciwko Joannie B.

  Norbert Kowalski

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Kolejna rozprawa zaplanowana jest na koniec kwietnia

  Kolejna rozprawa zaplanowana jest na koniec kwietnia ©Łukasz Gdak

  Kolejni świadkowie zeznawali w piątek w poznańskim Sądzie Okręgowym przeciwko Joannie B. Przypomnijmy, że kobieta jest oskarżona o wyłudzenie około 1,8 mln zł od kilkudziesięciu osób.
  Kolejna rozprawa zaplanowana jest na koniec kwietnia

  Kolejna rozprawa zaplanowana jest na koniec kwietnia ©Łukasz Gdak

  – Poznałam ją na przełomie 2007 i 2008 roku w swoim gabinecie dermatologicznym, kiedy była moją pacjentką. Od tego czasu zaczęła pojawiać się coraz częściej w moim życiu. Polubiłyśmy się i odwiedzałyśmy. W maju lub czerwcu 2008 roku powiedziała mi, że otrzymała spadek po dziadku we Włoszech, lecz nie ma pieniędzy na opłacenie podatku. Uwierzyłam w tę opowieść. Wydawała się osobą godną zaufania. Chciałam jej pomóc i traktowałam jak bliską osobę – opowiadała Jolanta R., jedna z pokrzywdzonych.


  Zobacz też: Oszustka ze Stęszewa rujnowała ludzi, by żyć jak milionerka

  Kobieta pożyczyła Joannie B. ponad 80 tys. zł. Do dzisiaj nie zobaczyła większości z tych pieniędzy. Odzyskała zaledwie 2,5 tys. zł – Nie prosiłam jej nawet o żadne pokwitowanie, bo wydawało mi się to nietaktem. Ona wykorzystała mój brak czujności. Jeszcze w lipcu 2008 roku Joanna B. mówiła, że procedura spadkowa się przeciąga i sama jest już tym rozgoryczona – wspominała Jolanta R.

  W grudniu 2008 roku pani Jolanta dowiedziała się, że Joanna B. pożyczała fundusze także od innych ludzi. Wtedy zaczęła naciskać na zwrot pieniędzy. Joanna B. przedstawiła jej dokument z Urzędu Skarbowego świadczący o tym, że jest wypłacalna oraz pismo z prokuratury, że nie toczą się wobec niej żadne postępowania.
  1 »

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo