Perfect nie tylko na rockowe gitary, ale i na orkiestrę dętą...

  Perfect nie tylko na rockowe gitary, ale i na orkiestrę dętą

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Nowa płyta Perfectu to Da Da Dam

  Nowa płyta Perfectu to Da Da Dam ©Archiwum Polskiego Radia

  Na najnowszej płycie Perfectu słyszymy nie tylko rockowo grające gitary, ale i orkiestrę dętą.
  Nowa płyta Perfectu to Da Da Dam

  Nowa płyta Perfectu to Da Da Dam ©Archiwum Polskiego Radia

  Gdy dotarła do mnie wieść o nowej płycie zespołu Perfect zatytułowanej "Da Da Dam" zacząłem się zastanawiać czym Grzegorz Markowski i jego koledzy mogą zaskoczyć swoich fanów. Czy wśród proponowanych przez nich utworów znajdą się takie na miarę wielkich przebojów takich jak "Autobiografia" czy "Nie płacz Ewka"? Wielkich, epokowych szlagierów tutaj nie ma. Tym niemniej Perfect . potrafił zaskoczyć. Po pierwsze utworem "Strażak", do którego wykonania zaproszono Orkiestrę Dętą Wilamowice.
  Do tego piosenka skomponowana przez Dariusza Kozakiewicza broni się dowcipnym tekstem Wojciecha Waglewskiego. Po drugie Perfect zaskoczył zamieszczeniem na płycie utworu instrumentalnego. To w polskiej rzeczywistości rockowej ciągle jeszcze rzadkość. Skomponowany także przez Kozakiewicza "Speedy Time" to ostry, pełen ekspresji, soczysty rock. Może się podobać.
  A poza tym krążek ten zawiera z jednej strony utwory rockowe, z drugiej spokojne ballady. I właśnie taki spokojny utwór "Wszystko ma swój czas" otwiera album. Szorstki, nieco leniwy głos Markowskiego zachęca do słuchania. "Znowu plaża" to już rzecz dużo ostrzejsza, rockowa. Warta posłuchania. "Droga bez łez" to także rock, ale nieco spokojniejszy. To utwór za gatunku tych, których znakomicie słucha się jadąc autostradą. "Express" to znowu ostrzejszy, zadziorny rock. Natomiast "Takie to przebudzenie" i "Dla kogo?"to dwie ballady, których słuchanie zmęczyło mnie. Ich przeciwieństwem są pełne ekspresji, rockowe "Przebudzanka" i i "Żyję tak jak chcę". Natomiast w "Odnawiam dusze" podoba mi się refren niezwykle poetyckiego tekstu Jacka Cygana. W sumie jest to krążek wart polecenia nie tylko fanom Perfectu.

  Perfect Da Da Dam

  Polskie Radio, około 35 zł

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo