Piła: Ukrywali się w pustostanach, meblach oraz...

  Piła: Ukrywali się w pustostanach, meblach oraz pomieszczeniach gospodarczych

  Zdjęcie autora materiału

  Joanna Labuda

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  zdjęcie ilustracyjne

  zdjęcie ilustracyjne ©Karolina Misztal

  W czasie ostatnich czterech tygodni policjanci zatrzymali 40 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości i organy ścigania. Poszukiwani ukrywali się od kilku miesięcy, a niektórzy nawet od kilku lat.
  zdjęcie ilustracyjne

  zdjęcie ilustracyjne ©Karolina Misztal

  – Mieszkańcy powiatu pilskiego poszukiwani byli od kilku miesięcy, a nawet od kilku lat przez sądy i prokuratury na terenie całego kraju. Chodziło głównie o popełnione przestępstwa kradzieży z włamaniem, rozbojów, znęcania, przestępstwa narkotykowe, oszustwa oraz pobicia. Dwie osoby poszukiwane były listami gończymi, a wobec jednego mieszkańca powiatu pilskiego wydano Europejski Nakaz Aresztowania – mówi Żaneta Kowalska z Komendy Powiatowej Policji w Pile.

  Nad zatrzymaniem poszukiwanych pracowali funkcjonariusze z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego pilskiej komendy. Ich działania doprowadziły do zatrzymania w ciągu ostatnich czterech tygodni czterdziestu poszukiwanych, którzy ukrywali się między innymi w domach, pomieszczeniach gospodarczych, pustostanach oraz meblach. Wszystkie zatrzymane osoby zostały osadzone w policyjnym areszcie.

  Podczas poszukiwań, funkcjonariusze ustalili, że część osób może ukrywać się na terenie innych krajów europejskich.

  – W tym zakresie podjęli współpracę z Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji, co również przyniosło efekty. Jeden poszukiwany mężczyzna został zatrzymany na terenie Holandii, skąd został przewieziony do Polski i osadzony w areszcie śledczym – wyjaśnia podkom. Żaneta Kowalska z pilskiej policji.

  Zatrzymane osoby, to mieszkańcy powiatu pilskiego w wieku od 18 do 63 lat. Wśród nich było pięć kobiet.  POLECAMY:  Zobacz też: Policja ma nowe, nieoznakowane radiowozy

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo