Piłka nożna: Bez bramek w sparingu Warty Poznań z Miedzią Legnica. Zieloni szykują się do meczów w "ogródku", a nie w Grodzisku

Radosław Patroniak, Krzysztof Maciejewski
Warta bezbramkowo remisuje z Miedzią w Opalenicy
Warta bezbramkowo remisuje z Miedzią w Opalenicy Waldemar Wylegalski
Zespół Warty Poznań, beniaminka piłkarskiej pierwszej ligi, ma za sobą drugie spotkanie sparingowe w okresie przygotowawczym do nowego sezonu 2018/2019. W sobotę Warta zremisowała 0:0 z beniaminkiem ekstraklasy Miedzią Legnica. Mecz rozegrano w Opalenicy, gdzie piłkarze Miedzi przebywają na zgrupowaniu.

Ponieważ Miedź w sobotę rozgrywała jeszcze drugie spotkanie sparingowe z Koroną Kielce, w spotkaniu z Wartą grała praktycznie jedna jedenastka legniczan (tylko od 65 minuty zmiana bramkarza. Natomiast trener Warty Petr Nemec dał szansę sporej grupie zawodników, w sumie zagrało 18 piłkarzy zielonych.

W pierwszej połowie grali między innymi Grzegorz Szymusik obrońca występujący dotychczas w Błękitnych Stargard oraz napastnicy Mariusz Idzik, piłkarz Śląska Wrocław ostatnio wypożyczony do Wisły Puławy, a po przerwie Szymusik oraz jeszcze jeden napastnik Wojciech Fadecki z Błękitnych Stargard. W drugiej odsłonie grał także Niklas Zulciak, próbowany już w pierwszym sparingu przed tygodniem z Lechem Poznań.

Skład Warty w I połowie: Lis - Szymusik, Wypych, Dejewski, Kiełb - Kalupa, Cierpka, Biegański, Fiedosewicz, Janicki – Idzik
Skład Warty w II połowie: T. Laskowski - Szymusik, Kieliba, Onsorge, Jasiński - Kalupa, Cierpka, Sanocki, Zulciak, Fadecki - Piceluk

Dodajmy jeszcze, że coraz większe są szanse, na to, że mecze w I lidze w roli gospodarza zespół Warty rozgrywać jednak będzie na własnym stadionie przy ulicy Droga Dębińska, a nie w Grodzisku Wielkopolskim. Na obiekcie przy ul. Droga Dębińska całkowicie wyremontowano już szatnię gości, trwają prace związane z wyremontowaniem szatni gospodarzy i szatni sędziów. Odnowiony został hall budynku oraz sala konferencyjna. Trzeba jeszcze powiększyć ławki rezerwowych do 14 miejsc, musi powstać zadaszony boks dla noszowych. Ponieważ Warta posiada podgrzewaną płytę boiska, więc ten wymóg licencyjny jest spełniony, trwają natomiast prace nad spełnieniem innego wymogu – posiadania zadaszonej trybuny na minimum 250 miejsc. Wszystko wskazuje więc na to, że wyścig z czasem uda się wygrać i pierwszy mecz Warty w I lidze w roli gospodarza – 28 lub 29 lipca z Garbarnią Kraków, poznańscy zieloni rozegrają jednak w popularnym „ogródku”. Co do sztucznego oświetlenia – Warta otrzymała termin jego zainstalowania na stadionie do marca 2019 roku.