Piłka nożna: Sparingi wielkopolskich zespołów ligowych przed rundą wiosenną

Piłkarskie przygotowania do rundy wiosennej w pełnym toku. Wielkopolskie zespoły ligowe w miniony weekend rozegrały kolejne spotkania sparingowe. Drugi mecz w okresie przygotowawczym mają za sobą piłkarze Jaroty Hotel Jarocin. Drugoligowcy na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Jarocinie pokonali jeden z czołowych zespołów kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej trzeciej ligi Sokoła Kleczew 2:0 (0:0).

- Mam już wyselekcjonowaną kadrę 18 piłkarzy i wszyscy oni, choć w różnym wymiarze czasowym, zagrali w pojedynku z Sokołem.. Zwłaszcza w pierwszej połowie posiadaliśmy zdecydowaną przewagę, której jednak nie udało się udokumentować. Oba gole padły dopiero po przerwie, a ich strzelcem był Karol Danielak w 60. i 71. minucie. Z postawy podopiecznych do momentu zdobycia drugiego gola jestem zadowolony, w końcówce niepotrzebnie oddaliśmy inicjatywę rywalom - powiedział nam Jarosław Araszkiewicz, szkoleniowiec Jaroty Hotel

Inny wielkopolski drugoligowiec Calisia Kalisz wygrał na wyjeździe z Omegą Kleszczów 2:0 po bramkach Michała Nowaka (65) i Pawła Kowala (80). Nowak, zawodnik Śląska Wrocław, występował ostatnio w Radomiaku, a jego przejście do Calisii jest już w zasadzie przesądzone.

- Jestem zadowolony z wyniku, bo rywal postawił nam dość wysoko poprzeczkę, bronił się bardzo mądrze i długo skutecznie. W moim zespole w każdej z połów wystąpiły dwie zupełnie inne jedenastki - poinformował trener Calisii Sławomir Majak.

Lider kujawsko -pomorsko-wielkopolskiej trzeciej ligi Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Ostrowie zmierzył się z czwartoligową Victorią Ostrzeszów remisując 2:2 (1:2). Warto odnotować występ w ostrowskiej drużynie po długiej przerwie Marka Dybka. . Testowani byli ponadto Jarosław Reyer, Damian Błaszczyk, Damian Michalski i Patryk Cierniewski.

Także remisem 2:2 zakończył się rozegramy na boisku w Baranowie mecz trzecioligowców - GKS Dopiewo z Unią Swarzędz. Rezultat został ustalony już do przerwy. Unia prowadziła 1:0, następnie zrobiło się 2:1 dla GKS, ale piłkarze ze Swarzędza doprowadzili do wyrównania.

- Wynik jest mniej istotny. Ważniejsze, że mam bogaty materiał do analizy, nad którymi elementami musimy zwłaszcza popracować - stwierdził Jakub Ostrowski, trener Unii.

Powoli wyjaśnia się sytuacja z bramkarzami w zespole ze Swarzędza. Przemysław Frąckowiak trenuje w Lechu Poznań, a Krzysztof Dec postanowił zrobić sobie na razie półroczną przerwę z piłką. Z drużyną trenuje natomiast Andrzej Budnik, były bramkarz Unii, ostatnio grający w Miedzi Legnica i Chrobrym Głogów. Bramki dla GKS Dopiewo zdobyli Jakub Dohnal (samobójcza) oraz Jakub Solarek, natomiast dla Unii Damian Ludwiczak i Krzysztof Kononowicz. Nowymi zawodnikami klubu z Dopiewa są na razie Jules Sambou (poprzednio Lubuszanin Trzcianka) i doświadczony Damian Seweryn. (ostatnio ŁKS Łódź), który będzie równocześnie asystentem trenera Sławomira Dyzerta.

Również 2:2 było w meczu w Ostrowie, w którym trzecioligowy Piast Kobylin zmierzył się z czwartoligową Spartą Koni, Gole dla podopiecznych Marcina Kałuży uzyskał z rzutu wolnego i z rzutu karnego Artur Krawczyk. Sporym wzmocnieniem zespołu z Kobylina powinien grający ostatnio w GKS Krzemieniewo bramkarz Krzysztof Banaszak. Z bardzo dobrej strony pokazał się też młody obrońca Jakub Jędrzejak, dotychczas piłkarze Ostrovii.

Kolejny z naszych trzecioligowców Luboński KS Fogo przegrał w Uniejowie z czwartoligową Olimpią Koło 2:3, mimo, że do przerwy po bramkach Jacka Zielonki i testowanego w Luboniu Jana Turowskiego, to trzecioligowcy prowadzili 2:0.

- Cieszę się ze nasz pierwszy mecz w tym roku odbył się na świetnie przygotowanym boisku.. Podczas spotkania mogłem przyjrzeć się przede wszystkim nowym zawodnikom, którzy trenują z zespołem od początku przygotowań. Moim zawodnikom wyraźnie brakowało świeżości, ale na tym etapie przygotowań to zrozumiale - powiedział.trener lubonian Marcin Drajer.

Inne wyniki: Polonia Środa Wielkopolska Baranowie wygrała z czwartoligową Wartą Międzychód 3:1 (2:0). Bramki dla podopiecznych Czesława Owczarka strzelili Michał Wawszczak - dwie, oraz Krystian Pawlak. Kania Gostyń okazała się lepsza od Warty Śrem wygrywając 2:0. Mecz Nielby Wągrowiec z zespołem Lecha Poznań (Młoda Ekstraklasa) został odwołany.