Piłka nożna: W drugoligowych derbach Jarota Hotel Jarocin pokonał Tura Turek. Calisia znów przegrała

W niedzielnych drugoligowych derbach Wielkopolski Jarota Hotel Jarocin zasłużenie pokonał na własnym stadionie Tura Turek 1:0, czyniąc kolejny krok na drodze do bezpiecznej lokaty. Kolejnej porażki doznała natomiast Calisia Kalisz.

Na początku spotkania Jaroty z Turem korzystniejsze wrażenie sprawiali turkowianie, ale po niespełna 30 minutach inicjatywę przejęli gospodarze. Bramka padła w 29. minucie. Łukasz Białożyt prostopadłym podaniem "uruchomił" Sebastiana Kamińskiego, który w sytuacji sam na sam z Michałem Kołbą nie dał szans bramkarzowi Tura. Jak się później okazało był to gol na wagę trzech bardzo cennych punktów dla podopiecznych Jarosława Araszkiewicza.

Jarocinianie mogli wygrać wyżej, ale Kołba, który powrócił do bramki po kontuzji, spisywał się bardzo dobrze, ratując swój zespół przed dotkliwszą przegraną. Po stronie gości najbliższy wpisania się na listę strzelców był chyba w 64. minucie Bartosz Biel, lecz bramkarz Jaroty Hotel Karol Szymański nie dał się zaskoczyć.

W ostatniej akcji meczu Dariusz Dolewka (Tur) prawdopodobnie złamał nogę.

Trzeciej porażki z rzędu doznali natomiast piłkarze Calisii przegrywając z liderem grupy zachodniej Druteksem/Bytovią Bytów 1:2. Pierwsza połowa należała do gospodarzy, którzy po golu Łukasza Wiącka prowadzili, ale po zmianie stron goście zagrali zdecydowanie lepiej, odnosząc zasłużone zwycięstwo. Druga bramka dla zespołu z Bytowa, była prezentem ze strony arbitra, który podyktował rzut karny, dopatrując się zagrania ręką przez Jacka Paczkowskiego.

Kaliszanie mogli uratować jeden punkt, lecz już w doliczonym czasie gry stuprocentowej sytuacji strzeleckiej nie wykorzystał Michał Nowak.

Jarota Hotel Jarocin - Tur Turek 1:0 (1:0). Bramka: Kamiński (29)
Jarota Hotel
: Szymański - Skowron żk, Kieliba, Garbarek, Filipiak - Oczkowski (46.Danielak żk), Czabański, Kamiński (81.Kupczyk), Białożyt (71.Nawrocki) - Olejniczak, Owczarek (61. Stefaniak).
Tur: Kołba - Wieczorek, Książek, Ragaman, Kiełb (69.Dregier) - Kotwica, Borys (58.Łucki), Biel, Mikołajczyk - Gląba (46.Dolewka), Staroń.

Calisia - Drutex Bytovia Bytów 1:2 (1:0). Bramki: 1:0 Wiącek (34), 1:1 Szałek (55), 1:2 Pietroń (71. karny).