Piłka ręczna kobiet: Spora niespodzianka w Obornikach Wielkopolskich

Do sporej niespodzianki doszło w Obornikach Wielkopolskich, gdzie w meczu 13. kolejki rozgrywek pierwszej ligi piłki ręcznej kobiet Sparta zremisowała w derbach regionu z MKS MOS Gniezno 32:32. Zdecydowanym faworytem był przecież wyżej notowana Sparta, która w Gnieźnie wygrał 30:18.

CZYTAJ:
Sport w Głosie Wielkopolskim
Złoto dla Duńczyków, dla Polski szansa na Londyn

Również pierwsza połowa sobotniego spotkania nie zapowiadała podziału punktów. Wprawdzie początkowo gra była wyrównana, ale mimo skuteczności Joanny Różańskiej, która tylko w tej części meczu zdobyła 10 goli, czterobramkową przewagę wypracowały podopieczne Tomasza Konitza. Gnieźnianki nie zamierzały jednak rezygnować, po przerwie cały czas goniły wynik i zdołały wywalczyć punkt, który może okazać się bezcenny w walce o pozostanie na zapleczu Superligi.

Nie było natomiast niespodzianki w hali przy ul. Chwiałkowskiego w Poznaniu, gdzie zamykający tabelę AZS AWF/Volkswagen Poznań przegrał z wiceliderem grupy A Słupią Słupsk 29:35. Poznanianki nawet lepiej od rywalek rozpoczęły spotkanie obejmując prowadzenie 2:0 oraz 3:1, wyrównana walka trwała jednak tylko do 23. minuty. Rywalki wyłączyły z gry czołową snajperkę akademiczek Agatę Wasiak i już do przerwy wypracowały sobie sześciobramkową przewagę. Po zmianie stron poznanianki ponownie opanowały sytuację na parkiecie, ale na odrobienie strat szans nie miały, zwłaszcza, że nie imponowały skutecznością, marnowały stuprocentowe okazje strzeleckie, nie potrafiły wykorzystać również okresów gry w liczebnej przewadze.

Choć do zakończenia rozgrywek pozostało jeszcze sporo spotkań, sytuacja poznańskiego zespołu jest bardzo trudna i bardzo ciężko będzie akademiczkom uniknąć degradacji.

Sparta Oborniki Wlkp. - MKS MOS Gniezno 32:32 (20:16)