Piłkarska trzecia liga. Start Warlubie powstrzymany przez Fogo Luboń, Lech II Poznań nowym liderem

W trzeciej lidze kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej zmiana lidera. Na pierwsze miejsce awansował Lech II Poznań po wygranej we Wronkach 2:1 z Włocłavią Włocławek. Rezerwy Lecha wykorzystały porażkę prowadzącego dotychczas Startu Warlubie, który po czterech zwycięstwach został zatrzymany przez Fogo Luboń, przegrywając z podopiecznymi Sławomira Suchomskiego przed własną widownią 2:3.

Mecz w Warlubiu był bardzo interesujący. Padło pięć bramek, obie drużyny stworzyły wiele sytuacji do zdobycia goli.

– Zagraliśmy mądrze i konsekwentnie w defensywie, wyprowadzając szybkie, dobre kontry. Jestem bardzo zadowolony z postawy zespołu, który potwierdził duże możliwości. Wynik cieszy tym bardziej, że rywal był wymagający – powiedział nam trener Suchomski.
Przy stanie 1:0 dla Fogo rzutu karnego nie wykorzystał Jacek Zielonka, ale chwilę później zrehabilitował się, pięknym strzałem z rzutu wolnego. Gospodarze wprawdzie zdobyli kontaktowego gola, ale niemal natychmiast lubonianie odpowiedzieli trzecią bramką.

We Wronkach rezerwy Kolejorza po zwycięstwo sięgnęły z dużym trudem. Wprawdzie po niemrawym początku szybko, bo już w 13. minucie, prowadzenie dla podopiecznych Patryka Kniata zdobył Dominik Chromiński, zaś po strzale Jana Bednarka w 34. minucie było już 2:0. Minutę po zdobyciu gola za czerwoną kartkę z boiska wyleciał Bednarek, a po następnych trzech minutach lechici musieli już grać w dziewiątkę, po czerwonej kartce dla strzelca pierwszej bramki Chromińskiego.

Po przerwie, mający o dwóch piłkarzy więcej włocławianie osiągnęli wyraźną przewagę, gra toczyła się prawie wyłącznie na połowie Lecha, ale poznaniacy bronili się umiejętnie i szczęśliwie. Goście w żaden sposób nie potrafili sforsować defensywy rezerw Kolejorza, które do końca utrzymały korzystny rezultat. Bardzo dobrze spisywał się bramkarz Lecha II Kamil Czapla. Kontaktowy gol zdobyty przez gości w ostatnich sekundach spotkania nie zmienił już losów meczu.
W derbach regionu Unia Swarzędz wygrała 1:0 z Polonią Środa Wielkopolska, po bramce w 87. minucie Macieja Łazara.. Wartościowe zwycięstwo nad Pogonią Mogilno odniosła Nielba Wągrowiec, wygrywając przed własną widownią z trzecim zespołem tabeli 2:1.Wągrowiczanie dwie bramki zdobyli w pierwszej połowie, a kontaktowa bramka dla przyjezdnych, już w doliczonym czasie gry, zmniejszyła tylko rozmiary porażki Pogoni.

Po raz pierwszy w sezonie wygrał Sokół Kleczew, nie bez trudu pokonując u siebie outsidera tabeli Noteciankę Pakość 2:1. Po raz drugi na własnym stadionie wystąpili piłkarze Gromu Plawiska. Beniaminek trzeciej ligi prowadzony przez trenera Pawła Kutynię w pełni zrehabilitował się za ubiegłotygodniową klęskę 1:6 z Polonią 1912 Leszno, pewnie pokonując spadkowicza z drugiej ligi Elaną Toruń 3:0. Dwie pierwsze bramki w sezonie zdobył najlepszy snajper Gromu Mateusz Klichowicz.

W drugich, oprócz spotkania w Swarzędzu, derbach Wielkopolski wspomniana wyżej Polonia 1912 Leszno potwierdziła dobrą dyspozycję wygrywając u siebie z beniaminkiem, Centrą Ostrów Wielkopolski 1:0.

Pierwszej porażki w sezonie doznał GKS Dopiewo, który przed własną widownią nie sprostał jednemu z faworytów rozgrywek, Wdzie Świecie. Goście wygrali w Dopiewie 4:2, choć miejscowi walczyli bardzo ambitnie i po 23. minutach to oni prowadzili 2:0

W piątej kolejce rozgrywek piłkarze znowu wykazali dobrą skuteczność. W dziewięciu spotkaniach padło 27 bramek.co daje zupełnie niezłą średnią, trzy bramki na mecz.

5. kolejka trzeciej ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej
Lech II Poznań - Włocłavia Włocławek 2:1 (2:0). Bramki: 1:0 Dominik Chromiński (13), 2:0 Jan Bednarek (34), 2:1 Szymon Makowski (90).

Nielba Wągrowiec – Pogoń Mogilno 2:1 (2:0). Bramki: 1:0 Kamil Szewczyk (19), 2:0 Jacek Figaszewski (45), 2:1 Dawid Kierzek (52).

Unia Swarzędz – Polonia Środa Wielkopolska 1:0 (0:0). Bramka: Maciej Łazar (87).

GKS Dopiewo – Wda Świecie 2:4 (2:1). Bramki:
1:0 Maciej Manelski (21), 2:0 Maciej Stronka (23), 2:1 Patryk Urbański (44), 2:2 Maciej Kot (66), 2:3 Urbański (71), 2:4 Bartosz Czerwiński (77)

Start Warlubie – Fogo Luboń 2:3 (0:1). Bramki: 0:1 Adam Durowicz (25), 0:2 Jacek Zielonka (60), 1:2 Robert Zarembski (69), 1:3 Michał Chmielecki (82. karny), 2:3 Robert Frasz (90+5).

Sokół Kleczew – Notecianka Pakość 2:1 (2:1). Bramki: 1:0 Jakub Dębowski (40), 2:0 Arkadiusz Bajerski (43), 2:1 Dawid Zdrojewski (45+3).

Polonia 1912 Leszno – Centra Ostrów Wielkopolski 1:0 (1:0). Bramka: Bogumił Ceglarek (41. karny).

Unia Solec Kujawski – Cuiavia Inowrocław 2:0 (2:0). Bramki: Dawid Janicki (26), 2:0 Janicki (42)

Grom Plewiska – Elana Toruń 3:0 (1:0). Bramki: 1:0 Maciej Waskowski (40), 2:0 Mateusz Klichowicz (57), 3:0 Klichowicz (80).