Warta Poznań w II lidze!
    1/23
    przejdź do galerii

Warta Poznań w II lidze! ©Łukasz Gdak

Wielkie gratulacje! Radość w piłkarskim Poznaniu! Warta awansowała w środę do drugiej ligi. W rewanżowym meczu barażowym popularni zieloni wygrali w Poznaniu z Garbarnią Kraków 1:0 (0:0), a ponieważ w sobotę w pierwszym meczu w Krakowie, Garbarnia wygrała 3:2, poznaniacy mogą cieszyć się z upragnionego awansu. Zadecydowały bramki zdobyte przez poznaniaków w spotkaniu wyjazdowym.
    Wynik pierwszego meczu powodował, że piłkarze Warty musieli w środę wygrać różnicą przynajmniej najmniej dwóch bramek, awans poznaniakom dawała także wygrana 1:0 albo 2:1. Podopieczni trenera Tomasza Bekasa, może z wyjątkiem kilku początkowych minut spotkania posiadali inicjatywę i wreszcie dopięli swego. Tuż przed końcem „złotą” bramkę strzelił Łukasz Białożyt, wykorzystując rzut karny podyktowany przez sędziego za faul na Adrianie Laskowskim

Wcześniej najdogodniejszą sytuację strzelecką miał w 50. minucie Łukasz Spławski, ale jego strzał głową z pięciu metrów instynktownie obronił doświadczony bramkarz Garbarni Marcin Cabaj, wybijając piłkę na rzut rożny. Bardzo aktywny był Michał Ciarkowski, ale ani jemu, ani żadnemu z jego kolegów nie udawało się zmusić Cabaja do wyciągnięcia piłki z siatki. Akcjom zielonych zabrakło wykończenia. Potrzebny był dopiero karny w 89. minucie.

Krakowianie długo nie mogli pogodzić się z decyzją arbitra, który przedłużył spotkanie aż o 13 minut. W ósmej minucie doliczonego czasu warcia-rze mieli jeszcze kolejny rzut karny, którego nie wykorzystał jednak Michał Ciarkowski, którego intencje wyczuł Cabaj.
    Goście kończyli mecz w dziesiątkę, bo w 90. minucie za uderzenie rywala czerwona kartką ukarany został Mateusz Pawłowicz

Nie było wczoraj piłkarzom Warty łatwo, ale najważniejsze, że wszystko skończyło się pomyślnie.
    – Spełniły się nasze marzenia – mówił po meczu rozgorączkowany Tomasz Bekas, trener Warty. – W ubiegłym roku w barażu była od nas lepsza Polonia Bytom, ale teraz my świętujemy. Mecz z Garbarnią były niezwykle dramatyczne, a emocje w Poznaniu sięgnęły zenitu.
    Z awansu Warty cieszą się w Kaliszu, bo dzięki temu, KKS Włókniarz 1925 Kalisz utrzymał się w III lidze.

Wczoraj awans do drugiej ligi uzyskały oprócz Warty – Odra Opole i Olimpia Elbląg.

Warta Poznań – Garbarnia Kraków 1:0 (0:0)
    Bramka: Łukasz Białożyt (89. karny)
    Warta: Filipowiak – Czerniejewicz, Marciniak, Kieliba, Fiedosewicz (82. Paczyński) – Biegański (71. Chromiński), Laskowski, Brzostowski (85. Szynka) – Białożyt, Ciarkowski, Spławski (90. Ngamayama).