Piłkarze Warty Poznań po badaniach i sparingu

Hubert Maćkowiak
W środę pierwszoligowa Warta Poznań w meczu sparingowym pokonała 4:0 trzecioligowy GKS Dopiewo. Jedną z bramek strzelił testowany Adrian Wojtkowiak. Trener Artur Płatek ma podjąć w czwartek decyzję, czy Warta podpisze z tym zawodnikiem kontrakt.

Drugiego gola zdobył obrońca Adrian Laskowski. Z kolei w 29. Filip Marciniak uderzył z rzutu wolnego w samo okienko i było 3:0. Wygraną zielonych przypieczętował Mariusz Gabrych.

Martwić może fakt, że po przerwie warciarze ani razu nie potrafili pokonać bramkarza z Dopiewa i momentami nie grali na pełnych obrotach. Z ławki co chwilę pokrzykiwał trener Artur Płatek, mobilizując swoich piłkarzy do jeszcze lepszej gry.

- Myślę, że zawodnicy mogli odczuwać małe przemęczenie, ponieważ jeszcze rano przeszli badania wydolnościowe i mieli pobieraną krew. Nie oznacza to jednak, że nie wymagamy od nich trochę lepszej postawy. Szkoda, że piłkarze, którzy pojawili się na boisku po przerwie, nie zdołali zdobyć bramki - mówił po meczu Arkadiusz Miklosik, dyrektor sportowy Warty.

Warta Poznań - GKS Dopiewo 4:0 (4:0)
Bramki:
1:0 - Wojtkowiak (22), Laskowski (24), F. Marciniak (29 - z rzutu wolnego), Gabrych (40)

Warta - pierwsza połowa:
Radliński - Zawadzki, Kulpaka, Otuszewski, Kosznik - Gabrych, Scherfchen, Laskowski, Iwanicki, Marciniak - Wojtkowiak

Warta - druga połowa: Radliński - Wichtowski, Kulpaka (60' Jasiński), Sobieraj, Kosznik (65' Otuszewski) - Ngamayama, Foszmańczyk - Białożyt, Ciarkowski, Bereszyński - Klatt