Piłkarze wodni DSW Waterpolo Poznań w dwóch meczach strzelili Polonii w Bytomiu aż 36 goli

LUMAR
Kolejne dwa zwycięstwa odnieśli piłkarze wodni DSW Waterpolo Poznań. W szóstej rundzie rywalizacji o mistrzostwo Polski poznaniacy dwukrotnie pokonali w Gliwicach WTS Polonię Bytom. W pierwszym spotkaniu rozgromili gospodarzy aż 18:1, a w drugim 18:6. Kolejne sześć punktów umocniło poznańską drużynę na pozycji wicelidera tabeli.

Oba mecze w Gliwicach rozegrano w niedzielę. W spotkaniu, które rozpoczęło się w południe zawodnicy DSW Waterpolo praktycznie nie dopuścili gospodarzy do swojej bramki. Polonia honorowego gola miejscowi strzelili dopiero w ostatniej minucie.

W drugim pojedynku rozegranym późnym wieczorem w pierwszych trzech kwartach goście zdobyli 12 bramek, tracąc dwie. Ostatnie osiem minut było w miarę wyrównane.

– Niedzielny dwumecz w Gliwicach to najlepszy występ naszej drużyny w tym sezonie. Nasze zwycięstwa to wynik rewelacyjnej postawy całego zespołu, w tym najlepszego w ekstraklasie bramkarza Miszy Jazerskiego – mówi Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan DSW Waterpolo Poznań.

Po sześciu rundach poznaniacy mają na swoim koncie dziewięć zwycięstw i trzy porażki. w tabeli prowadzi Ocmer Uniwersytet Łódzki ŁSTW.

22 marca DSW Waterpolo Poznań na Termach Maltańskich zmierzy się dwukrotnie z Arko-nią Szczecin.

WTS Polonia Bytom – DSW Waterpolo Poznań 1:18 (0:3, 0:5, 0:6, 1:4) i 6:18 (0:4, 1:2, 1:6), 4:6).

Bramki dla DSW Waterpolo
pierwszy mecz:
Różycki 6, Szymonik 4, Goździak, Wróbel i Kowalewski po 2 oraz Iwanowicz i Cichy po 1;
drugi mecz: Goździak 4, Szymonik 3, Iwanowicz, Bocheński, Różycki, Kowalewski po 2 oraz Cichy, Łuc i Nowicki po 1.

DSW Waterpolo Poznań:
Michaił Jazerski i Paweł Domagała – bramkarze oraz Rafał Bocheński, Jakub Goździak, Tomasz Różycki, Oskar Szymonik, Bartłomiej Kowalewski, Rafał Iwanowicz, Michał Nowicki, Piotr Cichy, Dawid Łuc, Artur Wróbel.
Trener: Jacek Maciąg.