Plebiscyt: Gala "Mistrzów Sportu" w auli AWF Poznań. Zobacz,...

  Plebiscyt: Gala "Mistrzów Sportu" w auli AWF Poznań. Zobacz, kto zwyciężył i kto odebrał nagrody od nas oraz od naszych partnerów [ZDJĘCIA]

  Radosław Patroniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  We wtorkowe przedpołudnie w auli AWF w Poznaniu odbyła się II Gala „Mistrzów Sportu”, kończąca plebiscyt o tej samie nazwa. Na scenie pojawili się laureaci konkursu w sześciu kategoriach.
  Laureaci odbierali statuetki i nagrody od partnerów naszego plebiscytu
  1/200
  przejdź do galerii

  Laureaci odbierali statuetki i nagrody od partnerów naszego plebiscytu ©Waldemar Wylegalski

  Plebiscyt „Głosu Wielkopolskiego” toczył się pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Dlatego każdy z laureatów na etapie powiatowym i wojewódzkim odebrał pamiątkowy medal oraz list gratulacyjny, podpisany przez prezesa PKOl. Zwycięzcy konkursu odebrali też inne cenne nagrody.

  Dopisała frekwencja, a najbardziej wzruszający moment gali stał się udziałem 10-letniego kapitana Olimpii Koło (zwycięzca kategorii drużyna roku).
  – Chciałbym podziękować naszym rodzicom, opiekunom i tym osobom, dzięki którym nasza drużyna może się rozwijać. Jeszcze raz bardzo im dziękuję, bo bez nich tutaj, by nas nie było – mówił Martin Czajkowski w imieniu całego zespołu z Koła i wszystkich laureatów. Chwilę później zebrał burzę braw.

  Czytaj także: Znamy już zwycięzców drugiej edycji Plebiscytu "Mistrzowie Sportu"

  Najliczniejszą grupę zgodnie z oczekiwaniami stanowiła piłkarska młodzież, bo na gali pojawili się też chłopcy z Akademii Piłkarskiej Reissa w Kościanie. Nieco mniej było pań.

  – Kobiety nie lubią się tak afiszować. Ja też miałam opory, czy brać udział w konkursie. Ostatecznie jednak nie żałuję, bo przeżyłam fajną przygodę – mówiła Małgorzata Kochańska-Lizewicz.

  Laureaci odbierali statuetki i nagrody od partnerów naszego plebiscytu Waldemar Wylegalski


  Podobne opinie wygłaszali też inni laureaci. – Dla mnie to trochę taki powrót sentymentalny, bo 21 lat temu z tego samego miejsca odbierałem dyplom ukończenia studiów na AWF. To na pewno wzruszająca chwila, a przecież takie same emocje albo większe będę przeżywał na Wielkim Balu Sportowca – tłumaczył Sebastian Jakrzewski, trener i prezes judoków z UKS Dębiec Poznań, który odebrał główną nagrodę z rąk Joanny Matuszewskiej z BP Itaka i Marka Rodwalda, prezesa Polska Press w Poznaniu.

  Najbardziej niespodziewanym i najbardziej szczęśliwym triumfatorem był z kolei Damian Kaczmarek, ultramaratończyk AZS Poznań. Atak jego fanów na finiszu plebiscytu przejdzie do historii, bo był po prostu piorunujący i nie do odparcia.

  – Sam byłem zaskoczony, że tak to się potoczyło. W ostatnim czasie sporo się w moim życiu dzieje, a to plebiscytowe zwycięstwo dobrze wpisało się w czas nowych wyzwań i celów – przyznał uradowany sportowiec nr 1 w Wielkopolsce.

  Wszyscy laureaci odebrali też podziękowania od partnerów naszego plebiscytu.

  Chcesz skontaktować się z autorem informacji? r.patroniak@glos.com

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo