Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pocztówki dźwiękowe z Powstania Wielkopolskiego. Projekt, który przedstawi dzieje powstańców w wirtualnej formie dla niedowidzących

Maciej Szymkowiak
Maciej Szymkowiak
„Pocztówki dźwiękowe z Powstania Wielkopolskiego” to historia Powstania Wielkopolskiego opowiedziana w konwencji miniopowieści w trzech odcinkach, w formie słuchowiska, tekstu, animacji, makiet i materiałów do samodzielnego współtworzenia opowieści.
„Pocztówki dźwiękowe z Powstania Wielkopolskiego” to historia Powstania Wielkopolskiego opowiedziana w konwencji miniopowieści w trzech odcinkach, w formie słuchowiska, tekstu, animacji, makiet i materiałów do samodzielnego współtworzenia opowieści. WBPiCAK
Wkrótce wirtualna premiera wyjątkowego projektu dla osób niedowidzących. W poniedziałek, 20 grudnia Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu zaprezentuje krótkie historie przedstawiające dzieje Powstania Wielkopolskiego.

Powstańcza historia

W WBPiCAK w Poznaniu odbędzie się wirtualna premiera projektu poświęconego Powstaniu Wielkopolskiemu. Ma on charakter integracyjny i jest dedykowany dzieciom, młodzieży, a także ich opiekunom. Dostosowano go dla osób z niepełnosprawnością wzrokową, jest też przygotowany z myślą o edukacyjnym potencjale, który wykorzystać mogą nauczyciele i animatorzy kultury.

W poniedziałek 20 grudnia o godz. 18 na profilu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu na Facebooku zostaną zaprezentowane „Pocztówki dźwiękowe z Powstania Wielkopolskiego”. Za realizację odpowiadają: Paweł Kamza (reżyser) i Izabela Kolka (scenografka). Organizatorem projektu jest Wielkopolskie Stowarzyszenie Niewidomych.

„Pocztówki dźwiękowe z Powstania Wielkopolskiego” to historia Powstania Wielkopolskiego opowiedziana w konwencji miniopowieści w trzech odcinkach, w formie słuchowiska, tekstu, animacji, makiet i materiałów do samodzielnego współtworzenia opowieści.

Krótkie historie przedstawią dzieje powstańcze Tadeusza Karłowskiego, poznaniaka, który był m.in. współpracownikiem Sztabu Generalnego w Poznaniu. W archiwum rodziny Karłowskich zachowały się kartki rysowane przez żonę Karłowskiego, Ninę dla ich syna Pawła. Zarówno chłopiec, jak i jego mama przebywali wówczas w sanatorium w górach. Nina opowiadała synkowi historię nieobecnego taty, powstańca. To dzięki tej opowieści, Paweł poznaje dzieje Powstania Wielkopolskiego.

Zarówno mama, jak i syn byli osobami niedowidzącymi. Rysunki były bardzo wyraźne, czarno-białe, wystarczająco czytelne dla osób niedowidzących.

Slash, gitarzysta Guns N' Roses zamówił obraz u Szymona Chwalisza, który zawisnął w domu muzyka w Los Angeles.

Szymon Chwalisz: Moja mama nie sądziła, że utrzymam się z ma...

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski