Podsumowanie Akademickich Mistrzostw Poznania i Wielkopolski na uroczystej gali. Najwięcej złotych medali zdobyły drużyny UAM

Radosław Patroniak
Radosław Patroniak
Przedstawiciele najlepszych wielkopolskich uczelni w rywalizacji sportowej w minionym roku akademickim
Przedstawiciele najlepszych wielkopolskich uczelni w rywalizacji sportowej w minionym roku akademickim AZS Poznań
Udostępnij:
Akademicki Związek Sportowy w Poznaniu podsumował rozgrywki wielkopolskich studentów w ramach Akademickich Mistrzostw Poznania i Wielkopolski w roku akademickim 2020/2021. W 43 konkurencjach indywidualnych i zespołowych, 84 imprezach sportowych rywalizowały reprezentacje 19 uczelni z 5 miast naszego województwa, około 3000 studentek i studentów.

Uroczyste podsumowanie AMPiW oraz ogłoszenie wyników tej rywalizacji nastąpiło podczas Poznańskiej Gali Sportu Akademickiego 28 października w klubie Czekolada. Wśród znamienitych gości pojawili się: zastępca dyrektora Departamentu Sportu i Turystyki UMWW Mariusz Kubiak, rektorzy wielkopolskich uczelni oraz przedstawiciele klubów uczelnianych AZS oraz studiów wychowania fizycznego.

- Ten miniony rok akademicki był bardzo trudny dla życia naszego kraju, w tym dla życia akademickiego. Dotknęło to także sportu, a w największym stopniu upowszechniania go wśród studentów. Większość obiektów sportowych była zamknięta dla regularnych zajęć sekcji studenckich, w znacznym stopniu ograniczona też była możliwość startu w zawodach sportowych. Tym większa radość, że udało nam się jednak w tych trudnych okolicznościach zrealizować dużą część planowanego wcześniej kalendarza sportowego i że nie wszyscy poddali się panującej pandemii. – rozpoczął podczas Gali prezes Tomasz Szponder.

Zobacz też: Rozmowa z Łukaszem Stypą, prezesem klubu uczelnianego AZS UAM Poznań

W trakcie Gali wyróżnione zostały najlepsze uczelnie i najlepsze zespoły uczelniane, uczestniczące w zmaganiach. Na najwyższym stopniu podium uplasował się Uniwersytet im. Adama Mickiewicza tuż przed sensacyjnym Uniwersytetem Przyrodniczym. Ostatnią uczelnią, która stanęła na podium, była Politechnika Poznańska.

- Zwycięstwo w ubiegłorocznej edycji AMPiW ma dla naszej uczelni ogromne znaczenie. Szczególne słowa uznania należą się studentom UAM, którzy mimo prowadzonej w kraju nauki zdalnej oraz sytuacji epidemicznej, tak licznie uczestniczyli w treningach sekcji sportowych (zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami) oraz zdecydowali się na reprezentowanie barw uczelni w zawodach. Z nadzieją spoglądamy już na tegoroczną rywalizację. Na koniec ogromne podziękowania dla trenerów i opiekunów sekcji oraz władz rektorskich, które swoimi racjonalnymi decyzjami umożliwiły naszym podopiecznym udział w sportowym obszarze kultury fizycznej. – komentował na gorąco Łukasz Stypa, prezes AZS UAM Poznań.

Specjalne wyróżnienia powędrowały do klubów uczelnianych UAM, Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Collegium Da Vinci za niezwykłe zaangażowanie w organizację AMPiW w dobie pandemii. Indywidualnie za upowszechnianie i rozwój sportu studenckiego w pandemicznych latach nagrodzeni zostali Karolina Dopierała, Agata Tomidajewicz, Rafał Nuckowski oraz Łukasz Stypa.
Podczas Gali oficjalnie pożegnano wieloletniego pracownika AZS Poznań i sekretarza Rady Środowiskowej kolegę Tobiasza Nowackiego. To on dyrygował wszystkimi wydarzeniami w ramach AMPiW i przyczynił się do rozwoju rozgrywek studenckich w Poznaniu.

Cykl Akademickich Mistrzostw Poznania i Wielkopolski to jeden z największych systemów rozgrywek studenckich w kraju. Rozpoczyna się on zawsze w październiku zawodami lekkoatletycznymi, rozgrywki trwają aż do czerwca, a uroczyste podsumowanie odbywa się na początku kolejnego roku akademickiego. AMPiW wspiera Rada Miasta Poznania, Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz prywatny sponsor sportu akademickiego – Dom Wydawniczy REBIS.

Klasyfikacja końcowa AMPiW w roku akademickim 2020/21 wyglądała następująco:
1. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza 620 pkt.
2. Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu 614 pkt.
3. Politechnika Poznańska 468 pkt.
4. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu 399 pkt.
5. Collegium Da Vinci w Poznaniu 347 pkt.
6. Akademia Wychowania Fizycznego 279 pkt.
7. Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Poznaniu 172 pkt.
8. Uniwersytet Medyczny w Poznaniu 131 pkt.
9. Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości w Kaliszu 116 pkt.
10. Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu 115 pkt.
11. Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu 103 pkt.
12. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Lesznie 81 pkt.
13. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie 50 pkt.
14. Uniwersytet SWPS w Poznaniu 30 pkt.
15. Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii w Poznaniu 29 pkt.
16-17. Państwowa Uczelnia Stanisława Staszica w Pile 17 pkt.
16-17. Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych w Poznaniu 17 pkt.
18-19. Akademia Kaliska im. S. Wojciechowskiego w Kalisz 16 pkt.
18-19. Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu 16 pkt.

J&J: Dostałam skrzydeł, te skrzydła mnie niosą

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie