Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Polska pod krzyżem 2019: Będzie kontynuacja akcji "Różaniec do granic". 14 września zbiorowa modlitwa na górze Świętego Krzyża

MW
W październiku 2017 r. "Różaniec do granic" odmawiali m. in. mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego. Teraz kontynuacją akcji będzie "Polska na krzyżu".Zobacz kolejne zdjęcie ---->
W październiku 2017 r. "Różaniec do granic" odmawiali m. in. mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego. Teraz kontynuacją akcji będzie "Polska na krzyżu".Zobacz kolejne zdjęcie ---->Andrzej Szkocki
Zapowiedziana została już akcja "Polska pod krzyżem". To kontynuacja inicjatywy "Różaniec do granic". Wierni będą się wspólnie modlić 14 września w sanktuarium na górze Świętego Krzyża w święto Podwyższenia Krzyża Świętego. - Jesteśmy chrześcijanami, ludźmi nadziei i znamy siłę modlitwy. A znakiem zwycięstwa jest dla nas krzyż Chrystusa - podkreślają organizatorzy akcji "Polska pod krzyżem".

- W ostatnim czasie wzmogły się ataki na Kościół ze strony antychrześcijańskich środowisk. Bluźnierstwa zaczęły szerzyć się na nieznaną nam skalę. Wszystkich nas bardzo zabolał grzech pedofilii w Kościele. Usłyszeliśmy o księżach popełniających samobójstwa i porzucających stan kapłański. Na całym świecie ma miejsce masowe odejście od wiary. To, co dotychczas było jasno nazywane grzechem, staje się przedmiotem debaty. Płoną kościoły i katedry - wymieniają organizatorzy akcji "Polska pod krzyżem".

Sprawdź: Pedofilia w Kościele: Poznańska kuria na pół roku zahamowała śledztwo ws. molestowania ministranta

Wspólna modlitwa będzie kontynuacją akcji "Różaniec do granic" z 2017 roku. Wtedy wierni modlili się w różnych punktach przy polskiej granicy, a także w parafiach w całym kraju.

Organizatorzy dodają, że listę problemów w Kościele mogli by jeszcze wydłużyć, ale wolą się zastanowić, co można wspólnie zrobić. - Jesteśmy chrześcijanami, ludźmi nadziei i znamy siłę modlitwy. A znakiem zwycięstwa jest dla nas krzyż Chrystusa. Dlatego zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę w blasku krzyża Chrystusowego - odpowiadają.

I zapraszają na wspólną modlitwę, która odbędzie się 14 września w święto Podwyższenia Krzyża Świętego na górze Świętego Krzyża. Znajduje się tam najstarsze polskie sanktuarium relikwii Drzewa Krzyża Świętego w diecezji sandomierskiej. Kustoszami są tam Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej.

Czytaj też: Poznań: Konserwator zabytków nie dał zgody na rozbiórkę kamienicy. Inwestor szuka pomocy w sądzie i u... ministra kultury

"Polska na krzyżu" rozpocznie się w samo południe. Szczegółowy plan wydarzenia jest jeszcze dogrywany. Zapisy powinny zostać uruchomione w środę, 17 lipca.

- Wydarzenie składa zasadniczo z dwóch części. W sobotę poprzez: sakrament spowiedzi, mszę świętą, konferencję, świadectwa z pomocą obrazów, muzyki i światła idziemy pod krzyż. Wieczorem rozpoczyna się adoracja Najświętszego Sakramentu. Druga część to całonocne czuwanie trwające do niedzielnego poranka w święto Matki Bożej Bolesnej - tłumaczą organizatorzy "Polski na krzyżu". Spodziewają się przybycia nawet 100 tys. wiernych.

Modlitwy będą się odbywały nie tylko w Polsce. Do organizatorów docierają informacje o modlitwie z różnych miejsc w Polsce i na świecie.

Zobacz zdjęcia i wideo z akcji "Różaniec do granic":

W październiku 2017 r. "Różaniec do granic" odmawiali m. in. mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego. Teraz kontynuacją akcji będzie "Polska na krzyżu".Zobacz kolejne zdjęcie ---->

Polska pod krzyżem 2019: Będzie kontynuacja akcji "Różaniec ...

(Źródło: TVN24)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski