Polska-Ukraina: Oceniamy piłkarzy polskiej reprezentacji

LEM
Na jakie oceny zasłużyli reprezentanci Polski w meczu z Ukrainą? Ocenia Maciej Lehmann

ZOBACZ: POLSKA UKRAINA 1:3. KOMPROMITUJĄCA PORAŻKA

Artur Boruc 4
Został rozstrzelany przez naszych rywali . W pierwszej połowie Ukraińcy cztery razy strzelali na bramkę Polaków i zdobyli trzy gole. Nie zawinił przy ich utracie, ale także nic nie pomógł. No może przy stanie 1:3 w 78 min...

Łukasz Piszczek 3
Strzelił kontaktowego gola po ładnej akcji , ale w defensywie nic wielkiego nie pokazał. Spóźniony przy drugim golu dla Ukraińców, dał się wyprzedzić Zozulji przy trzeciej bramce.

Kamil Glik 2
Kompletnie niemrawy. Grał o dwa tempa wolniej od ukraińskich napastników. Przy trzecim golu zupełnie stracił orientację. W drugiej połowie o mało nie wystawiłby piłki na czwartą bramkę

Marcin Wasilewski 2
Jego współpraca z Glikiem była kata-strofalna. Ukraińcy wchodzili w naszą obronę jak w masło. Widać było, że brakuje mu ogrania, bo siedzi na ławce Anderlechtu. To jest dramat, że nie mamy lepszych stoperów

Sebastian Boenisch 3
Jego wczorajsza gra w defensywie to był kryminał. Notorycznie spóźniony, ogrywany jak dziecko przez rywali. Nieco lepszy w akcjach ofensywnych. Miał idealną sytuację w 15 minucie ale jej nie wykorzystał

Grzegorz Krychowiak 3
Spodziewaliśmy się po nim nieco więcej. Miał kilka przebłysków w pierwszej połowie, ale w sumie nic wielkiego nie pokazał. Ukraińcy pokazali mu jak walczy się o punkty. Grali bez pardonu, on natomiast zbyt delikatnie

Daniel Łukasik 3
Okrzyknięty wielkim objawieniem w ekstraklasie, na poziomie reprezentacyjnym zupełnie się na sprawdził. Ukraińcy pokazali mu jak wiele jeszcze musi pracować, by trafić do dobrego klubu

Radosław Majewski 2
To, że zagrał od początku było dużym zaskoczeniem. W drugiej lidze angielskiej może się sprawdza, ale prowadzenie gry kadry to dla niego zbyt duży rozmiar kapelusza. Szkoda, że Fornalik dał się namówić na jego powołanie

Kuba Błaszczykowski 5
W pierwszej połowie kilka razy szarpnął, miał asystę przy golu Piszczka. W drugiej połowie zagrał dużo słabiej. Ale cały polski zespół prezentował się fatalnie. 60. występ w kadrze był jednym z jego słabszych

Maciej Rybus 1
Czy on w ogóle wyszedł na boisko? Jeśli był to chyba w czapce niewidce. Zdjął ją na chwilę w 37 min. kiedy Polacy mieli rzut wolny z 18 metrów. Strzelił jednak tak słabo, że Piatow łatwo sparował piłkę

Robert Lewandowski 3
Licznik jego minut bez gola w reprezentacji wzrósł do 882 . To prawie 15 godzin! Wczoraj znów zawiódł. Miał dwie okazje , ale ich nie wykorzystał. Po zmianie stron pokazał się dopiero w 90 min.