Powiatowa straż pożarna otrzyma nowy sprzęt gaśniczy....

  Powiatowa straż pożarna otrzyma nowy sprzęt gaśniczy. Wszystko podczas festynu w Bolechowie

  Cezary Hurysz

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Jedną z większych atrakcji na festynie w Bolechowie jest kąpiel w pianie strażackiej.

  Jedną z większych atrakcji na festynie w Bolechowie jest kąpiel w pianie strażackiej. ©materiały prasowe

  W tym roku 36 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu poznańskiego otrzyma 36 prądownic i 108 odcinków węża. Wszystko za kwotę ponad 97 tysięcy złotych. Sprzęt zostanie przekazany podczas pikniku w Bolechowie, pełnego atrakcji i niespodzianek.
  Jedną z większych atrakcji na festynie w Bolechowie jest kąpiel w pianie strażackiej.

  Jedną z większych atrakcji na festynie w Bolechowie jest kąpiel w pianie strażackiej. ©materiały prasowe

  Festyn odbędzie się 15 września w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 8 w Bolechowie i potrwa od godziny 13 do 17.

  - Bardzo się cieszę, że już po raz piąty będziemy mogli się spotkać podczas festynu „Bezpieczni w powiecie poznańskim”. Oprócz zabawy oraz integracji będzie to również impreza edukacyjna, która ma przypominać, jak ważne jest bezpieczeństwo naszych mieszkańców - mówi Jan Grabkowski, starosta poznański.

  Każdy uczestnik pikniku będzie mógł wziąć udział w ćwiczeniach prezentowanych przez służby ratownicze.
  Śmiałkowie żądni emocji będą mogli osobiście sprawdzić się w supernowoczesnym symulatorze do nauki i doskonalenia gaszenia pożarów. Jest to jeden z 18 takich obiektów w Polsce, a jedyny w Wielkopolsce.

  Ponadto będzie można poznać pracę policyjnej jednostki konnej, a także zobaczyć w akcji psy z jednostek straży granicznej, wykrywające niedozwolone substancje. W Bolechowie staną również specjalistyczne wozy oraz sprzęty.

  Do dyspozycji dzieci będzie wyjątkowy plac zabaw, na którym najmłodsi goście festynu poskaczą na trampolinie, pobawią się na „dmuchańcach” i stworzą słodkie dzieła sztuki podczas karmelkowych warsztatów.

  Tak, jak w ubiegłym roku – na finał - będzie można zażyć kąpieli w pianie strażackiej oraz pobawić się w zorbing, który cieszy się olbrzymią popularnością. Na przybyłych gości czeka także dostępna bezpłatna strefa kulinarna, w której spróbują bigosu, pyr z gzikiem czy grochówki.

  Powiat poznański od lat dofinansowuje jednostki czuwające nad bezpieczeństwem mieszkańców. W ubiegłym roku na ten cel przeznaczył 3,7 mln zł. Dzięki tym działaniom zmodernizowano jednostki OSP, wyremontowano oraz wybudowano komisariaty policji, zakupiono specjalistyczny sprzęt i dofinansowano zakup pojazdów strażackich czy policyjnych.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo