Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poznań: 22. edycja Biennale Sztuki dla Dziecka. Muchy i Ania Rusowicz w roli gwiazd

Sebastian Gabryel
Sebastian Gabryel
W tym roku w ramach BSdD odbędzie się niemal trzydzieści wydarzeń dla dzieci.
W tym roku w ramach BSdD odbędzie się niemal trzydzieści wydarzeń dla dzieci. materiały prasowe
„Sztuka jako spotkanie” – pod takim hasłem odbędzie się tegoroczna edycji poznańskiego Biennale Sztuki dla Dziecka, które każdego roku przyciąga setki małych mieszkańców stolicy Wielkopolski. W tym roku jego program pęka w szwach – coś ciekawego znajdzie w nim każdy początkujący miłośnik sztuki!

Twórcy tegorocznego programu popularnego biennale, w myśl hasła „Sztuka jako spotkanie” wyznaczyli dwa związane z nim tematy imprezy. – Pierwszy to relacje między artystami i „widownią”, która nawiązuje się w wyniku świadomego i uważnego procesu wchodzenia w interakcję z odbiorcami. Obszar drugi to więzi rodzące się i pogłębiane we wspólnocie odbiorców, świadomie projektowane przez dzieło: w dziecięcym doświadczeniu bycia w grupie, a także pomiędzy dziećmi i dorosłymi – zapowiadają organizatorzy.

W tym roku w ramach BSdD odbędzie się niemal trzydzieści wydarzeń dla dzieci, takich jak spektakle „Karmelek” oraz „ABC Knuda Romera”, bigbitowy koncert z największymi przebojami z lat 50. i 60., który wspólnie zagrają m.in. zespół Muchy, Ania Rusowicz i Michał Kmieciak czy opera dla dzieci „Gwiezdnik”, będąca pierwszym tego rodzaju wydarzeniem w Centrum Sztuki Dziecka i Scenie Wspólnej. Nie zabraknie też pokazów filmowych (m.in. seans „Łowca czarownic” Brecka Eisnera), a także kreatywnych projektów w stylu interaktywnej „Bazy”.

  • 22. Biennale Sztuki dla Dziecka
  • Od 27 maja do 2 czerwca
  • CK Zamek (ul. Święty Marcin 80/82), Scena Wspólna (ul. Brandstaettera 1) i inne miejsca w Poznaniu
  • Cena biletu na pojedyncze wydarzenie: od 1 zł na 8 zł
  • Szczegółowe informacje na temat programu: biennaledladziecka.pl

Zobacz też:

SCHRONul. Kościuszki 68Dla kogo? Dla tych, którym nie wystarcza oferta Projektu LAB. Choć kluby mają podobną linię programową, w Schronie posłuchamy jeszcze bardziej eksperymentalnych dźwięków muzyki elektronicznej. W Schronie chowają się głównie słuchacze, którzy znudzili się popularnymi twórcami z kręgów techno i innych klubowych gatunków. Bardzo często nazwy występujących w nim projektów są wielką zagadką nawet dla stałych klubowiczów… Zaskoczenie – to słowo-klucz, które towarzyszy filozofii Schronu, należącego obecnie do ścisłej czołówki prawdziwie undergroundowych klubów z tej części Polski.

TOP 10 klubów w Poznaniu. Podpowiadamy, gdzie wybrać się na ...

Sprawdź też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski