Poznań: Doradca prezydenta Jaśkowiaka trafi do spółki...

  Poznań: Doradca prezydenta Jaśkowiaka trafi do spółki Poznańskich Inwestycji Miejskich?

  Błażej Dąbkowski

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Październik 2018 rok. Jacek Jaśkowiak z Marcinem Gołkiem podczas wieczoru wyborczego.
  1/7
  przejdź do galerii

  Październik 2018 rok. Jacek Jaśkowiak z Marcinem Gołkiem podczas wieczoru wyborczego. ©Pawel F. Matysiak

  Najbardziej zaufany człowiek prezydenta Poznania, Jacka Jaśkowiaka, ma zostać wiceprezesem dużej miejskiej spółki - Poznańskich Inwestycji Miejskich. - To nagroda za lojalność - twierdzi jeden z działaczy Platformy Obywatelskiej.
  Najprawdopodobniej w piątek dojdzie do zmian w dużej miejskiej spółce - Poznańskich Inwestycjach Miejskich. W tej chwili jej zarząd liczy dwie osoby, a jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, rada nadzorcza zdecyduje się o powiększenie jej do trzech. Tą trzecią ma być jeden z najbardziej zaufanych ludzi prezydenta Jacka Jaśkowiaka - Marcin Gołek, który aktualnie jest doradcą prezydenta.

  O tym, że Marcin Gołek otrzyma od prezydenta nowe zadania mówiło się jeszcze przed wyborami samorządowymi. Wtedy jednak część działaczy PO spodziewała się, że trafi on do Remondisu Sanitech, gdzie miał zastąpić szefa poznańskich struktur partii Bartosza Zawieję.

  Sam Jacek Jaśkowiak, tuż po reelekcji w rozmowie z "Głosem" tłumaczył, że widziałby swojego asystenta w biznesie.

  - Dla mnie komfortową sytuacją byłaby kontynuacja obecnej współpracy, bo świetnie się rozumiemy. Natomiast chciałbym dać Marcinowi szansę dalszego rozwoju. [...] Marcin Gołek ma duży potencjał i w polityce, i w biznesie. Już wcześniej zaproponowałem mu studia podyplomowe w zakresie rachunkowości i finansów, by zrozumiał jak, ważne są liczby - mówił prezydent.

  Na pytanie czy Marcin Gołek znajdzie zatrudnienie w Remondisie, Jacek Jaśkowiak odpowiedział, że widzi dla niego większe wyzwania.

  Przypomnijmy, że pod koniec sierpnia po ciężkiej chorobie zmarł prezes PIM Paweł Śledziejowski, który podczas trzech lat pracy nadzorował najważniejsze inwestycje miejskie. Dotychczasowy zarząd po śmierci P. Śledziejowskiego skurczył się z trzech do dwóch osób, a jego następcą został Jaromir Weigel, natomiast na stanowisku wiceprezesa pozostał Krzysztof Sas. Teraz ma do zarządu dołączyć Marcin Gołek.

  - Marcin to zdolny, sprytny i bardzo ambitny człowiek, do tego przez lata był wierny prezydentowi. To będzie dla niego nagroda za lojalność - komentuje jeden z działaczy PO.

  Próbowaliśmy skontaktować się z Marcinem Gołkiem. Na pytanie czy czuje się gotowy, by podjąć nowe wyzwania zawodowe, odpowiedział tak: "Nie mam w zwyczaju komentować plotek, a jedynie fakty".


  POLECAMY:
  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Koleś kolesia

  były fan Jaśkowiaka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7

  Koleś kolesia kolesiem pogania, a za wszystko zapłacimy my - podatnicy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo