Poznań: Politycy Nowoczesnej nie chcą iść do Platformy...

  Poznań: Politycy Nowoczesnej nie chcą iść do Platformy Obywatelskiej

  Błażej Dąbkowski

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  – Partia to nie klub poselski, a Nowoczesna w regionie ma się o wiele lepiej niż w centrali – uważa K. Kierzek-Koperska. Według wiceprezydentki doniesienia
  1/5
  przejdź do galerii

  – Partia to nie klub poselski, a Nowoczesna w regionie ma się o wiele lepiej niż w centrali – uważa K. Kierzek-Koperska. Według wiceprezydentki doniesienia o rozkładzie formacji są mocno przesadzone. – Nowoczesna się nie rozpadnie, ja też w tej chwili nie zamierzam opuszczać jej szeregów. W sobotę zbiera się Rada Krajowa, dlatego chcę usłyszeć od naszych posłów jak widzą przyszłość – mówi. ©Łukasz Gdak

  W tym tygodniu w Sejmie przestał istnieć klub Nowoczesnej. Wszystko przez siedmiu posłów, którzy zdecydowali się zasilić szeregi klubu Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska. Czy wielkopolscy działacze zamierzają odejść do PO, a może skorzystać z oferty nowego ugrupowania Ryszarda Petru?
  W środę w Nowoczesnej doszło do sporego rozłamu. Przewodnicząca klubu parlamentarnego Kamila Gasiuk-Pihowicz przeszła do klubu Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska. Razem z nią to samo zrobiło sześciu innych polityków Nowoczesnej oraz jeden niedawno wykluczony z tego ugrupowania (Piotr Misiło).

  Czytaj też: Poznań: Spowodował wypadek na Hlonda. Rok więzienia za śmierć 21-letniej Asi. W sądzie popłynęły łzy rodziny

  Co ciekawe, wcześniej gremia partyjne podjęły dwie sprzeczne uchwały. W pierwszej prezydium klubu poparło powołanie wspólnego koalicyjnego klubu parlamentarnego, natomiast w drugiej – cały klub przegłosował uchwałę unieważniającą poprzednią.

  Do piątku na podobny ruch nie zdecydował się żaden parlamentarzysta Nowoczesnej z Wielkopolski. – Nigdzie się nie wybieram – zapewnia Paulina Henning-Kloska, posłanka z okręgu konińskiego. – Bardzo żałuję, że w ostatnich dniach mówi się wyłącznie o transferach politycznych, a nie naszych wyborcach i wartościach z jakimi szliśmy do wyborów w 2015 roku – dodaje.

  Szeregów Nowoczesnej nie zamierzają też opuszczać wielkopolscy samorządowcy. Przypomnijmy, że po wyborach samorządowych, gdzie startowali ze wspólnych list Koalicji Obywatelskiej (razem z PO), jednym z zastępców prezydenta Poznania została Katarzyna Kierzek-Koperska, która równocześnie pełni funkcję szefowej .N w województwie.

  Zobacz również: Gierłachowo: Zlikwidowano największą nielegalną fabrykę papierosów w Polsce [ZDJĘCIA]

  – Partia to nie klub poselski, a Nowoczesna w regionie ma się o wiele lepiej niż w centrali – uważa K. Kierzek-Koperska. Według wiceprezydentki doniesienia o rozkładzie formacji są mocno przesadzone. – Nowoczesna się nie rozpadnie, ja też w tej chwili nie zamierzam opuszczać jej szeregów. W sobotę zbiera się Rada Krajowa, dlatego chcę usłyszeć od naszych posłów jak widzą przyszłość – mówi.

  Czy Platforma będzie chciała mieć kolejnego zastępcę prezydenta Poznania w swoich szeregach? – Nic mi o tym nie wiadomo – stwierdza Rafał Grupiński, przewodniczący wielkopolskiej PO.

  Tę wersję potwierdza także jeden z ważnych działaczy Nowoczesnej. – Posłowie, którzy opuścili klub otrzymali ultimatum od Grzegorza Schetyny: albo przejdą do niego teraz, albo nie otrzymają biorących miejsc na listach w przyszłości. Nie szykuje się więc żaden transfer z naszego regionu – tłumaczy.

  Oprócz Rady Krajowej .N w weekend w Warszawie odbędzie się również konwencja nowego politycznego projektu Teraz! Ryszarda Petru, do którego dołączyła m.in. poznańska posłanka Joanna Schmidt. Jak twierdzi parlamentarzystka obecnie współpracuje z pięcioma osobami z Wielkopolski. – Żadna jednak do tej pory w polityce nie funkcjonowała. Oczywiście podczas konwencji i po niej będziemy zachęcali innych do przystąpienia do Teraz! – zapowiada.

  Sprawdź: Nowy rozkład jazdy PKP Intercity, przewoźnik zachęca do korzystania z tańszych biletów promocyjnych

  POLECAMY:
  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Zdjęcie autora komentarza
  Pani Koperek w Kierzkach za chwilę wyleci ze

  31 węzłowy Burke

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  stołka. Tak jak wyleciała jej wierchuszka.Schetybu ksywa Widelec ograł ciemnogród z tzw.Nowoczesnej wręcz wzorowo .31

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  MMM

  WR (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Widzę POPIS znowu niszczy mniejsze partie i jak ma się coś zmienić na lepsze?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo