Poznań: Rozpoczyna się przebudowa ulicy Pawiej. Gdzie...

  Poznań: Rozpoczyna się przebudowa ulicy Pawiej. Gdzie jeszcze utrudnienia?

  Katarzyna Fertsch

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Przebudowa skrzyżowania ulicy Pawiej z Wyzwolenia w Poznaniu rozpocznie się w poniedziałek. Po zakończeniu prac ma być dużo bezpieczniejsze. Zanim jednak tak się stanie, do końca kwietnia, kierowców czekają poważne utrudnienia. Drogowcy pojawią się w poniedziałek również na ulicy Warszawskiej.
  Poznań: Rozpoczyna się przebudowa ulicy Pawiej. Gdzie jeszcze utrudnienia?

  ©Fot. Archiwum

  Oprócz sygnalizacji świetlnej, na skrzyżowaniu Pawiej i Wyzwolenia pojawią się także wysepki (tzw. azyle dla pieszych).

  - Pozwoli to uspokoić ruch - wyjaśnia Mariusz Wiśniewski, radny Poznania. - Dzięki tej inwestycji zyskają przede wszystkim piesi. Zostaną też poprawione chodniki.

  Zyskają też pasażerowie MPK, ponieważ przy okazji przebudowane zostaną zatoczki autobusowe. A kierowcy, dzięki zwężeniu ulicy, będą mogli korzystać z dodatkowym miejsc postojowych.

  Inwestycja pochłonie niemal 1,5 mln zł. Prace mają się zakończyć dopiero w kwietniu przyszłego roku. W pierwszy etapie kierowców czekają utrudnienia na odcinku od ulicy Wyzwolenia do Orła.


  - Będą one polegały na zwężeniu jezdni po obu stronach ulicy - ostrzega Tomasz Libich z Zarządu Dróg Miejskich.

  Zwężona będzie od poniedziałku również ulica Warszawska. Na odcinku od Krańcowej do ulicy Moglileńskiej . Drogowcy będą remontować nawierzchnię etapami. Zgodnie z planem mają się zakończyć 23 listopada. Plany może jednak pokrzyżować pogoda.

  Gdzie jeszcze musimy przygotować się na utrudnienia? Na ulicy Bałtyckiej trwa przebudowa skrzyżowania. Dlatego około 600-metrowy odcinek w rejonie skrzyżowania z ulicą Janikowską został zwężony. Kierowcy korzystają też z jednej nitki wiaduktu Górczyńskiego (druga została rozebrana). O utrudnieniach na Kaponierze i ulicy Grunwaldzkiej nie trzeba chyba przypominać.

  Drogowcy prowadzą również mniejsze remonty: na ulicy Marcelińskiej trwa sadzenie zieleni, na 28 Czerwca 1956 roku powstaje dodatkowy pas. Z kolei na Kościuszki, 27 Grudnia oraz Marcinkowskiego powstaje strefa "tempo 30". Na ulicach Chwaliszewo, Piątkowskiej oraz Mateckiego powstają przyłącza ciepłownicze. Na Leszczyńskiej drogowcy budują ścieżkę dla rowerzystów. Utrudnienia czekają nas również na ulicach Północnej oraz Juwenalisa.

  Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.gloswielkopolski.pl/piano
  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo