Poznań: Tramwaje niskopodłogowe pilnie potrzebne na...

  Poznań: Tramwaje niskopodłogowe pilnie potrzebne na Strzeleckiej

  Katarzyna Fertsch

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Przystanki tramwajowe na Strzeleckiej są niewygodne
  1/4
  przejdź do galerii

  Przystanki tramwajowe na Strzeleckiej są niewygodne ©Archiwum

  Ulica Strzelecka jest najmniej przyjazna pasażerom - twierdzą radni osiedla Stare Miasto. I apelują do Zarządu Transportu Miejskiego o przebudowę przystanków tramwajowych w tej części miasta.
  Radni chcą, by podniesione zostały trzy przystanki na Strzeleckiej i budowy dwóch tzw. przystanków wiedeńskich (to takie wysepki, które sięgają w głąb jezdni, z których pasażerowie mogą wsiadać do tramwajów).

  Czytaj także:
  Poznań: Będzie styczniowa podwyżka cen biletów
  Biletomat nie skasuje już biletu w autobusie


  - Mieszkańcy wielokrotnie zgłaszali nam, że na Strzeleckiej ciężko korzysta się z komunikacji miejskiej. Przystanki są za nisko położone - wyjaśnia Jan Zujewicz z rady osiedla Stare Miasto.

  Szanse na to, że w budżecie miasta znajdą się pieniądze na przebudowę przystanków są jednak niewielkie. Dlatego radni przygotowali alternatywę. Proponują, by ulicą Strzelecką jeździły wyłącznie tramwaje niskopodłogowe. Wtedy odległość od płyty przystanku do pojazdu będzie zdecydowanie mniejsza. Dzisiaj Strzelecką jeździ sporo starych tramwajów, m.in. "Helmutów".

  - Nie rozumiem sytuacji, w której trasą pestki, gdzie przystanki są wygodne i nowoczesne, jeżdżą w większości nowoczesne tramwaje, a na Strzeleckiej pojawiają się one od czasu do czasu - dodaje Jan Zujewicz.

  Co na to urzędnicy? Przypominają, że średnia wieku poznańskich tramwajów nadal wynosi 26 lat. I tych niskopodłogowych wciąż nie jest na tyle dużo, by mogły jeździć po całym mieście. Zapewniają jednak, że apel osiedlowych radnych przeanalizują.

  Radni są zdecydowani walczyć do końca. Jeśli ich apel nie przyniesie oczekiwanych skutków, zamierzają rozpocząć akcję zbierania podpisów pod petycją do urzędników.

  - Niewykluczone, że w obliczu wspólnego problemu nawiążemy współpracę z mieszkańcami i radnymi z Wildy i Dębca - kończy Jan Zujewicz.
  Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.gloswielkopolski.pl/piano
  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  jezyce

  panzjezyc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  no i co ? na jeżycach na rynku też tak jest i jakoś nikt nie narzeka

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo