Poznań: W Auli Artis wznieśli "Toast za Zwycięstwo"

  Poznań: W Auli Artis wznieśli "Toast za Zwycięstwo"

  Zdjęcie autora materiału

  Sebastian Gabryel

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Poznań: W Auli Artis wznieśli "Toast za Zwycięstwo"
  1/10
  przejdź do galerii

  Poznań: W Auli Artis wznieśli "Toast za Zwycięstwo" ©Robert Woźniak

  W piątek wieczorem w Auli Artis odbyło się wyjątkowe wydarzenie, które upamiętniło koniec zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. W ramach ósmej edycji „Toastu za Zwycięstwo” wystąpił zespół Luxtorpeda oraz Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych w Poznaniu. Nie zabrakło też wystawy i seansów krótkometrażówek.
  Jak podkreślali organizatorzy, „Toast za Zwycięstwo” to coroczne wydarzenie, którego głównym celem jest świętowanie zakończenia największego wygranego polskiego zrywu narodowowyzwoleńczego, które nastąpiło 16 lutego 1919 roku.

  Jeszcze przed rozpoczęciem imprezy, w holu Auli Artis można było oglądać wystawę zdjęć z czasów Powstania Wielkopolskiego oraz filmy krótkometrażowe przybliżające jego historię. Po przemówieniach oraz koncercie Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych w Poznaniu, scenę przejął raper Szenfi a.k.a Krzych. Gwiazdą wieczoru była hard rockowa grupa Luxtorpeda.
  Zobacz galerię
  Nie obyło się również bez uroczystego bankietu, którego uczestnicy wznieśli tradycyjny „Toast Zwycięstwa” za bohaterskich powstańców. Później impreza przeniosła się do klubu Blue Note, w którym rządził Amadeusz Król, znany jako DJ Deoxyryboza.

  POLECAMY:
  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo