Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poznań zwraca 100 procent kosztów usuwania azbestu. Kto może skorzystać z dofinansowania?

Grzegorz Okoński
Grzegorz Okoński
Właściciele budynków, w których dachy zbudowane są z płyt azbestowych, mogą je wymieniać przy dużej pomocy finansowej Poznania: miasto obiecuje pokrycie wszystkich kosztów usunięcia azbestu.
Właściciele budynków, w których dachy zbudowane są z płyt azbestowych, mogą je wymieniać przy dużej pomocy finansowej Poznania: miasto obiecuje pokrycie wszystkich kosztów usunięcia azbestu. Fot. Anna Arent
Właściciele budynków, w których dachy zbudowane są z płyt azbestowych, mogą je wymieniać przy dużej pomocy finansowej Poznania - miasto obiecuje pokrycie wszystkich kosztów usunięcia azbestu. Właśnie rozpoczął się nabór wniosków do kolejnej edycji miejskiego programu usuwania tego szkodliwego dla zdrowia materiału, a dokumenty można składać do 29 kwietnia do Wydziału Kształtowania i Ochrony Środowiska UMP przy ul. Gronowej 22a.

W ramach programu "usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest dla Miasta Poznania na lata 2021-2032" finansowane są: demontaż, zapakowanie, transport i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest lub zapakowanie odpadów zawierających azbest składowanych na nieruchomości, transport i unieszkodliwienie ich.

- Miasto zleci usunięcie azbestu wykonawcy wybranemu w przetargu i poniesie 100 proc. kosztów wykonania tej usługi. Środki na finansowanie zadania pochodzą z miejskiego budżetu oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu

- informuje poznan.pl.

Dzięki realizacji programu w ubiegłym roku usunięto ponad 323 tony wyrobów zawierających azbest z 272 lokalizacji w Poznaniu.

Usuwanie azbestu w Poznaniu: Dla kogo dofinansowanie?

Jednak nie wszyscy mogą skorzystać z dobrodziejstwa programu. Wnioski mogą składać osoby fizyczne, w tym członkowie rodzinnych ogrodów działkowych, przedsiębiorcy, osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej. Za to spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe nie skorzystają z usługi demontażu elewacji, przegród wewnętrznych i rur z wyrobów zawierających azbest, a usuwanie wyrobów posiadających azbest, takich jak izolacje, otuliny, rury, złącza i uszczelki, materiały cierne i włókiennicze nie dotyczy przedsiębiorców, osób prawnych i jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej.

od 16 lat

- Nabór do programu trwa do 29 kwietnia 2022 r., wnioski wraz z załącznikami można składać pocztą na adres: Wydział Kształtowania i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Poznania, ul. Gronowa 22a, 61-655 Poznań, przez ePUAP lub osobiście w siedzibie wydziału (po uprzednim telefonicznym lub mailowym umówieniu wizyty). Decyduje kolejność zgłoszeń – informuje miasto. - Szczegóły dotyczące programu oraz wzory wniosków, wraz z listą wymaganych dokumentów, można znaleźć na stronie internetowej www.poznan.pl/azbest. Informacji udzielają również pracownicy Wydziału Kształtowania i Ochrony Środowiska - tel. 61 878 5017 oraz 61 878 4053, e-mail: [email protected].

Zobacz też: Chcieli ukraść transformator ze słupa energetycznego. Wpadli w ręce policji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski