Profesor Marek Jemielity laureatem Nagrody Pracy Organicznej...

  Profesor Marek Jemielity laureatem Nagrody Pracy Organicznej 2012

  Alicja Lehmann

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Profesor Marek Jemielity
  1/5
  przejdź do galerii

  Profesor Marek Jemielity ©Waldemar Wylegalski

  Prof. Marek Jemielity - wybitny lekarz, szef kliniki kardiochirurgii w szpitalu klinicznym przy ul. Długiej w Poznaniu, pomysłodawca i główny realizator programu przeszczepów serca w Wielkopolsce został laureatem Nagrody Pracy Organicznej, przyznawanej przez redakcję Głosu Wielkopolskiego. Nagrodę przyznajemy 16 lutego każdego roku, w rocznicę pierwszego wydania Głosu. Prof. Jemielity jest jej 24 laureatem.
  Operowanie to jego pasja. Ma też drugą - fotografia, ale przyznaje, że nigdy nie ma na nią czasu. Mówi o sobie, że jest szarym człowiekiem i z całą pewnością zaprzecza, że jest wybitny.

  CZYTAJ TEŻ:
  POZNAŃ: TRANSPLANTOLODZY POTĘGĄ W SKALI KRAJU
  PIERWSZY PRZESZCZEP SERCA W POZNANIU

  - Po prostu jestem człowiekiem, który ciężko pracuje, aby coś osiągnąć - mówi profesor. - I tu muszę to powiedzieć: nie robię tego dla siebie. Robię to dla innego człowieka. Najważniejsze dla mnie jest to, aby pacjent szczęśliwie wyszedł do domu.

  Profesor Jemielity jest wysokiej klasy kardiochirurgiem. Sam przyznaje, że na tą dokładnie specjalizację trafił przypadkowo i jeśli mógłby wybierać po raz drugi, to zastanowiłby się nad tym wyborem.

  - Ale pewnie ostatecznie i tak padłoby na kardiochirurgię - śmieje się nasz laureat. - Od początku spodobało mi się tutaj i mimo, że miałem kilka interesujących propozycji, zostałem tutaj.

  Profesor może się pochwalić kilkoma imponującymi osiągnięciami. W 2007 roku wraz z lekarzami ze Stanów Zjednoczonych wykonał pierwszy w Europie zabieg usunięcia guza złośliwego serca. Dwa lata później, na jego zaproszenie do Poznania przyjechał prof. Afksendiyos Kalangos - światowej sławy kardiochirurg ze Szwajcarii. Razem z Jemielitym wykonali sześć zabiegów naprawiających niedomykające się zastawki serca.

  - To jedne z najtrudniejszych zabiegów, sami nie zawsze możemy sobie z nimi poradzić - mówił wtedy Jemielity. - Chcemy uczyć się od najlepszych.
  1 3 »

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (6)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia

  mario (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 5

  wspanialy lekarz uratowal zycie mojej siostrze

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  DZIĘKUJĘ!!!

  WDZIĘCZNA CÓRKA (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 71 / 55

  Wszelkie słowa nie oddadzą wdzięczności, jaką mam wobec Pana Profesora Jemielitego za zoperowanie mojej Mamy (by-passy). Dzięki tej operacji Mama może normalnie funkcjonować, a żadne czynności nie...rozwiń całość

  Wszelkie słowa nie oddadzą wdzięczności, jaką mam wobec Pana Profesora Jemielitego za zoperowanie mojej Mamy (by-passy). Dzięki tej operacji Mama może normalnie funkcjonować, a żadne czynności nie sprawiają Jej takich trudności, jak przed operacją. Pan Profesor jest w rzeczywistości lekarzem niezwykle profesjonalnym, a jednocześnie bardzo skromnym. Stokrotnie dziękuję i szczerze gratuluję tej w pełni zasłużonej nagrody, Panie Profesorze!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ad sprostowanie

  gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 70 / 59

  Pani Teresa Kaiser była oddelegowana przez Pana Dyrektora od udzielenia wywiadu, i nie miała wpływu na. treść artykułu.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  SPROSTOWANIE

  Pozdrawiam (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 87 / 46

  Witam. Jak widze autor artykułu został wprowadzony w błąd. Pani Teresa Kaiser jest szefowa personelu pielęgniarskiego na oddziale kardiochirurgii, a nie w klinice. W skład kliniki wchodzi również...rozwiń całość

  Witam. Jak widze autor artykułu został wprowadzony w błąd. Pani Teresa Kaiser jest szefowa personelu pielęgniarskiego na oddziale kardiochirurgii, a nie w klinice. W skład kliniki wchodzi również blok operacyjny i sala pooperacyjna. W tych jednostkach personelowi pielegniarskiemu szefują zupełnie inne osoby. Uważam, ze powinno sie je wymienic, ponieważ one również biora udział w leczeniu i pielegnacji pacjenta w trakcie zabiegu i w pierwszych godzinach po, oraz organizuja pracę personelu pielegniarskiego. Nie jest to pierwsza publikacja prasowa w której pomija sie personel bloku operacyjnego i sali pooperacyjnej.
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  GRATULUJEMY!!!!!

  K. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 106 / 37

  Jestem jedną z pacjentek Profesora Jemielitego i pozostałych lekarzy oddziału Kardiochirurgii ze szpitala przy ulicy Długiej w Poznaniu. Nie miałam co prawda przeszczepianego serca, ale moja...rozwiń całość

  Jestem jedną z pacjentek Profesora Jemielitego i pozostałych lekarzy oddziału Kardiochirurgii ze szpitala przy ulicy Długiej w Poznaniu. Nie miałam co prawda przeszczepianego serca, ale moja operacja również ratowała życie. Nikt inny nie podjął się tego zadania, i jedynie Profesor podjął się zadania i mnie uratował...Nie ma żadnej mocy by odwdzięczyć się za taki dar, po za zwykłym Dziękuję i życzeniem powodzenia w dalszej tak owocnej pracy Profesora Marka Jemielitego i jego zespołu.
  Gratuluję wraz z całą rodziną!!!!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nagroda pracy organicznej

  alina.wojcieszynska@neostrada.pl (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 87 / 58

  Gratuluję Panu Profesorowi.ale nie wprowadzajcie czytelników w błąd publikując laureatów nagrody w tym stuleciu zaczynając od roku 2000.Otóż obecne stulecie rozpoczęło się w roku 2001 i każde inne...rozwiń całość

  Gratuluję Panu Profesorowi.ale nie wprowadzajcie czytelników w błąd publikując laureatów nagrody w tym stuleciu zaczynając od roku 2000.Otóż obecne stulecie rozpoczęło się w roku 2001 i każde inne stulecie rozpoczyna się od liczby 01 a kończy na 00 np.wiek XX obejmuje lata 1901-2000, a wiek XXI lata 2001-2100.Sprawdżcie w encyklopedii PWN lub w Wikipedii.Pozdrawiamzwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo