Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Przedszkola w Poznaniu: Rozpoczęła się rekrutacja uzupełniająca

Anna Jarmuż
Pzedszkola w Poznaniu: Rozpoczęła się rekrutacja uzupełniająca
Pzedszkola w Poznaniu: Rozpoczęła się rekrutacja uzupełniająca Paweł Miecznik
Rozpoczęła się rekrutacja uzupełniająca do poznańskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Rodzice, których dzieci nie dostały się do żadnej z wybranych placówek muszą się spieszyć. Na załatwienie wszystkich formalności mają czas do 10 czerwca.

Na dzieci czeka jeszcze około 1600 wolnych miejsc - ponad 700 w przedszkolach i ponad 900 w oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych. Najwięcej przedszkolaków przyjąć mogą placówki na Grunwaldzie i Nowym Mieście. Szczegółową listę wszystkich wolnych miejsc można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miasta Poznania (www.nabor.pcss.pl/poznan).

- Rekrutacja uzupełniająca przebiegać będzie na takich samych zasadach jak rekrutacja zasadnicza - tłumaczy Elżbieta Przybylak z Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania. - Pod uwagę będą brane kryteria ustawowe oraz te, które zostały uzgodnione przez Prezydenta Miasta i dyrektorów przedszkoli.

Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola rodzic może znaleźć na stronie Urzędu Miasta (zakładka oświata). Zaznacza w nim numer i adres placówki, do której chce, by dziecko dostało się w pierwszej kolejności. Uwzględnia też dwa przedszkola rezerwowe. Nie jest to konieczne, ale zwiększa szansę na przyjęcie dziecka do przedszkola.

Dokumenty należy złożyć w placówce, którą rodzic wskazał w pierwszej kolejności. Trzeba to zrobić do 10 czerwca. Lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych zostanie wywieszona 18 czerwca, o godz. 12. Do 25 czerwca rodzic musi potwierdzić pisemnie wolę zapisu dziecka do danego przedszkola (jeśli tego nie zrobi, nie będzie ono brało udziału w dalszej rekrutacji). Dwa dni później - 27 czerwca, o godz. 12 w przedszkolach wywieszone zostaną listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.

- Tak jak w przypadku rekrutacji zasadniczej, rodzic ma prawo odwołać się od decyzji komisji rekrutacyjnej - zaznacza Elżbieta Przybylak.

W ciągu 7 dni niezadowolony rodzic może wystąpić do Komisji z wnioskiem o uzasadnienie decyzji o nieprzyjęciu dziecka. Następnie, w ciągu 7 dni od jego otrzymania może odwołać się do dyrektora przedszkola.

Pod koniec kwietnia okazało się, że do wybranych przedszkoli nie dostało się 1600 małych poznaniaków. Wielu z nich zdobyło taką samą liczbę punktów. Liczba dzieci z taką samą punktacją przewyższała liczbę wolnych miejsc. W takiej sytuacji komisja rekrutacyjna nie mogła przyjąć żadnego z nich. Dlatego, w wielu placówkach pozostało sporo wolnych miejsc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski