Puszcza Niepołomice - Warta Poznań 0:2. Faworyt wygrywa zgodnie z planem! Zieloni wracają na fotel lidera Fortuna 1. Ligi

Dawid Dobrasz
Warta Poznań wygrywa czwarte spotkanie na wyjeździe i po 14 kolejce jest liderem Fortuna 1. Ligi! Waldemar Wylegalski
Warta Poznań pokonała Puszczę Niepołomice 2:0 i wróciła na fotel lidera Fortuna 1. Ligi. Zieloni odrabiali zaległości z 13. kolejki, notując tym samym czwarte wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie!

Przed spotkaniem Warta Poznań była zdecydowanym faworytem spotkania w Niepołomicach, mimo że Zieloni przegrali swoje ostatnie spotkanie ligowe, a gospodarze zanotowali pierwsze zwycięstwo u siebie z GKS-em Tychy 2:1. Puszcza w tym sezonie rozegrała osiem meczów na swoim boisku (siedem w lidze i jedno w Totolotek Pucharze Polski) i zdobyła w nich tylko cztery punkty oraz strzeliła trzy gole. Oba zespoły przed spotkaniem dzieliło aż 10 pozycji w tabeli.

Szkoleniowiec Warty dokonał dwóch zmian w składzie w porównaniu z przegranym spotkaniem 2:3 z Zagłębiem Sosnowiec - Mariusza Rybickiego zastąpił Napołow (pierwszy raz w wyjściowej jedenastce za kadencji Tworka), a Gracjana Jarocha Krzysztof Kiklaisz.

Sprawdź też:

Pierwsza połowa rozpoczęła się od ataków Warty, które zostały spuentowane golem Jakuba Kiełba w 18. minucie spotkania bezpośrednio z rzutu wolnego. Po bramce spotkanie się wyrównało, ale do przerwy to podopieczni Piotra Tworka zgodnie z planem schodzili na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

W drugiej części gry to podopieczni Piotra Tworka wyszli z szatni strasznie naładowani i stłamsili w niektórych fragmentach gospodarzy. Ukoronowaniem tej przewagi był gol strzelony głową przez Bartosza Kielibę w 82. minucie spotkania. Puszcza w drugiej połowie nie oddała nawet celnego strzału na bramkę Adriana Lisa.

Zieloni tym samym wracają na fotel lidera i po 14 kolejkach mają 27 punktów na koncie - tyle samo co Radomiak Radom. Trzecia jest Stal Mielec, która ma 25 "oczek" i jedno zaległe spotkanie. Następny mecz Warta rozegra także na wyjeździe, 26 października o godzinie 18.00 z GKS-em Tychy.

Puszcza Niepołomice - Warta Poznań 0:2 (0:1)

Bramki: Kiełb 18, Kieliba 82

Puszcza: Mateusz Górski - Mateusz Bartkow (84 Jakub Bąk), Łukasz Furtak, Marcin Orłowski (Jose Embalo), Jakub Serafin, Piotr Stawarczyk, Marcin Stefanik (66 Konrad Nowak), Hubert Tomalski, Bartosz Widejko, Bartosz Żurek, Wiktor Zytek.

Warta: Adrian Lis -Jakub Kiełb, Bartosz Kieliba, Aleksander Ławniczak, Bartosz Kieliba, Michał Grobelny - Michał Jakóbowski (73 Mariusz Rybicki), Mateusz Kupczak, Łukasz Trałka, Sergiej Napołow - Robert Janicki (77 Adrian Laskowski) - Krzysztof Kiklaisz (87 Tomasz Boczek)

Lech Poznań miał wielu piłkarzy, którzy w w ostatniej dekadz...