Siatkówka: Piecobiogaz Murowana Goślina wygrał piąte starcie

Siatkarki Piecobiogazu Murowana Goślina nie zmarnowały atutu własnego boiska. W piątym, decydującym meczu o awans do finału I ligi pokonały Chemik Police i mogą już spokojnie przygotowywać się do najważniejszych batalii sezonu.

[b]PRZECZYTAJ TAKŻE:[/b]
Piąte starcie siatkarek Piecobiogazu Murowana Goślina
[b]Siatkówka: Piecobiogaz przegrywa z Chemikiem Police

Do wygranej, przy komplecie publiczności, poprowadziła miejscowe Agata Skiba, która w weekend w Policach była najsłabszym ogniwem "Piecyków". Tym razem młoda skrzydłowa pokazała rywalkom, gdzie raki zimują i w nagrodę za wyśmienitą postawę otrzymała tytuł MVP.

- Dla nas to był niezwykle ważny pojedynek. Żadna z nas nie wyobrażała sobie, że sezon może się skończyć dla nas w połowie marca. Taki scenariusz byłby dla nas prawdziwą klęską. Dlatego do spotkania przystąpiłyśmy maksymalnie skoncentrowane - tłumaczyła Skiba.

W jej opinii kluczem do sukcesu była wyrównana gra wszystkich zawodniczek. - Nie miałyśmy słabych punktów. Wszystko nam wypaliło. Nie uniknęłyśmy krótkich przestojów, ale na szczęście nie miały one wpływu na końcowy wynik - dodała Skiba.

Uważa ona, że Piecobiogaz nie stoi na straconej pozycji w finałowej konfrontacji z Legionovią. Oprócz Skiby na wyróżnienie zasłużyły Kinga Hatala (dała dobrą zmianę w drugim secie), a także Magdalena Fedorów, która zakończyła spotkanie efektownym atakiem z obejścia.

Piecobiogaz Murowana Goślina - Chemik Police 3:0 (25:18, 25:20, 25:23)

Piecobiogaz: Fedorów, Dutkiewicz-Raś, Skiba, Malinowska, Strządała, Archangielskaja, Śliwa (libero) oraz Buławczyk, Jasińska, Hatala.
Chemik: Sobolewska, Kaliszuk, Kwiatkowska, Yordańska, Tsekova, Raczyńska, Ostrowska (libero) oraz Zielińska, Sowa, Soter.

Stan rywalizacji: 3:2 dla Piecobiogazu i "Piecyki" w finale play-off I ligi zmierzą się z Legionovią.