Stal bije wicemistrza [ZDJĘCIA, WIDEO]

Andrzej Kurzyński
BM Slam Stal lepsza od wicemistrzów Polski w piątej kolejce Tauron Basket Ligi. W hali Kalisz Arena ostrowski zespół po dogrywce pokonał PGE Turów Zgorzelec.

Z nieba do piekła i z powrotem. Tak w skrócie można opisać to, co działo się w sobotę w hali Kalisz Arena. BM Slam Stal Ostrów podejmowała wicemistrzów Polski PGE Turów Zgorzelec. Po wyrównanych dwóch pierwszych kwartach goście prowadzili jednym punktem. Po zmianie stron nastąpiła prawdziwa katastrofa. Rywale zaczęli trafiać seriami i wyprowadzać szybkie ataki, by na niespełna trzy minuty przed końcem trzeciej kwarty prowadzić aż 14 punktami. Jednak za sprawą tercetu Ochoński, Delaney i Millage żółto-niebiescy szybko zniwelowali stratę, by w czwartej odsłonie ponownie zafundować huśtawkę nastrojów. Na cztery minuty przed końcową syreną ostrowianie przegrywali już 10 ,,oczkami”, by chwilę później zanotować serię 8-0. Emocje sięgnęły jednak zenitu w ostatnich sekundach czwartej kwarty. Goście umyślnie faulowali Millege’a, by ten rzutem zza łuku nie doprowadził do wyrównania. Amerykanin trafił pierwszy rzut wolny, ale chybił drugi rzut osobisty. Niecelny rzut Amerykanina efektownym wsadem dobił Deshawn Delaney, wyrównując stan rywalizacji i doprowadzając do dogrywki! Gospodarze wygrali dogrywkę 12:9, a całe spotkanie 95:92.

Zespół BM Slam Stal do drugiego zwycięstwa w sezonie poprowadził Curtis Millage, który spędził na parkiecie całe spotkanie. Filigranowy rozgrywający zdobył aż 41 punktów, co jest rekordem sezonu Tauron Basket Ligi. Cichym bohaterem meczu był Adam Kaczmarzyk. Rodowity ostrowianin wszedł na boisko dopiero w czwartej kwarcie. To po jego celnej „trójce” ostowski zespół wyszedł na prowadzenie w dogrywce i nie oddał go już do końca.

W barwach Stali zadebiutował reprezentant Kamerunu Alexis Wangmene. Mierzący 202 cm wzrostu 26-latek jest absolwentem amerykańskiej uczelni Texas, gdzie występował łącznie aż przez pięć sezonów. Później grał także w D-League w ekipie Austin Toros. Ostatnie dwa sezony spędził w Słowenii.

W następnej kolejce BM Slam Stal zmierzy się na wyjeździe z MKS Dąbrową Górniczą, natomiast 22 listopada podejmować będzie zespół Asseco Gdynia. Początek tego spotkania w hali Kalisz Arena o godz. 18.00

BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - PGE Turów Zgorzelec95:92 (23:20, 18:22, 23:27, 19:14, d. 12:9)

BM Slam Stal: Millage 41, Delaney 15 (9 zbiórek), Ochońko 11, Sroka 10, Kaczmarzyk 8, Wangmene 4, Żurawski 4, Suliński 2, Zębski 0, Pisarczyk 0

PGE Turów: Dillon 23, Dylewicz 21 (10 zbiórek), Tatum 12 (8 zbiórek), Novak 11, Karolak 7, Niedźwiedzki 6, Kostrzewski 6, Krestinin 3, Harris 3, Gospodarek 0.

ZiemiaKaliska.com.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!